چگونه سرمایه خودرا مدیریت کنیم؟

مقاله ای در باب سرمایه گذاری به قلم محسن تاجیک

چگونه سرمایه خودرا مدیریت کنیم؟

 

شما از کدام دسته هستید؟

دارای سرمایه ای اندک هستید؟بعد از سالها تلاش سرمایه ای متوسط دارید و می ترسید ثمره یک عمر تلاشتان به یکباره نابود شود؟و یا سرمایه قابل توجه تان شما را سردرگم و مستاصل کرده است؟ اوضاع اقتصادی کشور و شرایط به شدت ناپایدار و متغیر بازار شما را نگران می کند؟باید بگوییم شما کاملا حق دارید! سرمایه فارغ از مقدار آن همیشه ثمره کوشش و قناعت و دور اندیشی صاحب آنست و علی الرغم اینکه یک شبه بدست نمی اید به شدت مستعد آنست که یک شبه نابود شود!

پس چه باید کرد؟ ودر این شرایط بهترین راه چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که انباشت و بلوکه کردن سرمایه به هیچ وجه راهکار مطلوب نیست.با توجه به تورم شدید در اقتصاد ایران و بالطبع کاهش ارزش پول، انباشت سرمایه هرگز نمی تواند راه کار مناسبی باشد.در این مقاله با توجه به ارجاعات تاریخی ومستند سعی خواهم کرد تا به این سوال پاسخی منطقی و مستدل بدهم.

انسان همیشه به زمین وابسته بوده است،چه انسانهای غار نشین و چه انسانهای عصر مدرن همیشه برای تامین سرپناه و خوراک همیشه نیازمند ووامدار زمین بوده اند. به همین جهت زمین در طول تاریخ برای انسانها بسیار مهم بوده و چه بسیار جنگ ها و درگیری ها که به سبب زمین بین اقوام بشر شکل نگرفت.نیاز بشر به زمین باعث شده جایگاه ان نزد انسان ها بسیار ارزشمند و والا باشد وبه همین دلیل از دیر باز یکی از عناصر ثابت سرمایه گذاری نزد انسانها زمین بوده است.

در دهه های اخیر و بواسطه رشد چشمگیر جمعیت و ازدیاد نسل این نیاز حتی بیشتر از زمانهای گذشته نیز به چشم آمد چنانکه در دو دهه اخیر بواسطه رشد تقاضا در بازار شاهد افزایش تصاعدی و چند باره قیمت املاک بوده ایم.هر چند سرمایه گذاری املاک در مواقعی با رکود نیز مواجه بوده و برخی سرمایه گذاران را متوجه زیان کرده است ولی همانند فنری که درحال فشرده شدن است ناگهان رها شده و سود های کلانی را متوجه سرمایه گذاران صبورتر و شکیباتر کرده است.درستی این ادعا را می توانید در رکود سالهای 82 و 86 جستجو کنید که رکود در این سالها به چه افزایش قیمتی در سالهای بعدی منجر شد.

با توجه به مطالب فوق نتیجه میگیرم که علی الرغم رکود نسبی بازار ملک و طی شدن دوران رکود، در سال اینده شاهد رونق دوباره این بازار و بالطبع افزایش دوباره قیمت املاک باشیم. با توجه به شکسته شدن قیمت ها بواسطه رکود به نظر می رسد بهترین زمان سرمایه گذاری و خرید همین امروز باشد.تجربه نشان داده سرمایه گذارانی که توان ریسک در این دوران را داشته باشند از بیشترین سود برخوردار خواهند بود.

شرکت بنای ماندگار ایرانیان (بمان) (گروه مشاورین املاک ابادگران) با 20 سال سابقه در زمینه خرید و فروش املاک می تواند منبعی قابل اعتماد برای خریدارانی باشد که قصد خرید باغ ویلا، باغ وباغچه، آپارتمان و... را در شهرستان شهریار وملارد دارند.

شما چه 5 میلیون تومان سرمایه داشته باشید و چه 50 میلیارد می توانید سرمایه گذاری مطمئمن و سود ده را در منطقه غرب استان تهران داشته باشید.

بنده و مجموعه همکارانم در این شرکت افتخار میکنیم بعنوان یکی از خدمتگذاران مورد اعتماد شما هرگونه نیاز شما اعم از مشاوره،استعلام قیمت و... را مرتفع نماییم.

 

                                                                                                                                                                 با تشکر و احترام

                                                                                                                                                                   محسن تاجیک

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.