#نذر محبت

کمپین نذر محبت در حمایت از کودکان سرطانی

#نذر محبت

 

سلام

باز هم محرم و بازهم انگیزه های خیرخوهانه و میل باطنی بشر در کمک به هم نوع.

درجلسه مدیران شرکت تصمیم گرفته شد برای 2 ماه محرم و صفر کلیه عواید حاصل از حق العمل مشاوره املاک شرکت به عملی خداپسندانه اختصاص پیدا کند. طی نظر اکثر اعضا موسسه محک برای واریز مبالغ احتمالی انتخاب شد و این حقیر مامور انجام هماهنگی ها وامورات مربوط به تبلیغات این مهم انتخاب شدم.

برای منی که همه چیزها -حتی معنویات-  را از دید مادی نگاه میکرد این تصمیم خیلی دلچسب نبود! اگر بخواهم صادق باشم راضی به این تصمیم نبودم و علی الرغم میل باطنی شروع به انجام امور مربوط به این تصمیم کردم.

اما داستان خداوند همیشه داستان مورد نظر تو نیست!

برای تهیه عکس از کودکان سرطانی و استفاده در تبلیغات شروع به جستجو در اینترنت نموده و چند عکس را دانلود کردم.یکی از عکس ها پسربچه کوچکی بود که باوجود ظاهر کاملا بیمار از اعماق وجود میخندید. راستی فراموش کردم که بگویم اولین فرزند من اوایل آذرماه به دنیا خواهد آمد و من پدر خواهم شد. نمی دانم بخاطر حس پدری بود و یا هرچیز دیگری دیدن عکس این کودک مرا زیر رو کرد و تمام انگیزه ها و زیربنای کار مرا تغییر داد. برای منی که همه چیز را با معیار مادی و میزان سود و زیان می سنجیدم، بعد تبلیغاتی کار کاملا رنگ باخت.

"کودکان سرطانی نیاز به حمایت دارند"

این جمله تنها چیزی بود که در ذهن بیمار من نقش بسته بود و بیداری روحانی حاصل از این کشف باعث دگرگونی حال من شده بود. تصمیم گرفتم بدون اینکه به هیچ موضوع دیگری فکر کنم سهم خودم را برای این بیماران انجام داده و این حال ولذت کشف را با دیگران سهیم شوم. تصمیم گرفتم برای این حرکت نامی انتخاب کنم، بلافاصله در ذهنم ترکیب #نذرمحبت نقش بست. این محبت که میتوانست دارای ابعاد مختلفی باشد به راحتی قابل انجام بود.برای کمک به بیماران سرطانی میتوان با صرف فقط نیم ساعت -در تهران- و اهدا سلول های بنیادی به یاری آنان شتافت و هم از طریق اعانه کمکهای مالی به موسسه محک اطمینان داشت که این نذر در زمان و مکان درست به دست نیازمندان آن خواهد رسید. بخش معنوی #نذرمحبت از این هم ساده تر است: اشتراک این متن و رساندن این پیام به هم وطنان عزیز میتواند این پیغام را به هرکسی که طالب این حرکت خودجوش بود برساند که #نذرمحبت میتواند درون شما را پاکیزه تر و روح شمارا آرام تر کند. بالشخصه تصمیم گرفتم برای این 2 ماه درصدی از درآمد خود را (علاوه بر عواید شرکت از عملیات حق العمل کاری) به #نذرمحبت اختصاص داده و در اسرع وقت نسبت به اهدا سلول های بنیادی خون اقدام کنم. هرکسی میتواند نسبت به توان مالی خود و شرایط زندگی یک و یا همه راه های فوق را برای پیوستن به کمپین #نذرمحبت انتخاب نماید.

مشتریان شرکت بمان -املاک آبادگران- که در ماههای محرم و صفر اقدام به خرید باغ ویلا توسط کارگزاری بمان مینمایند نیز میتوانند کمسیون و حق العمل خدمات دریافتی را به حساب موسسه محک واریز کرده و فیش واریزی را به شرکت بمان تحویل نمایند.

 

پسرجان ازینکه دنیای مرا عوض کردی ممنون...

 

برای کمک به بیماران خردسال سرطانی میتوانید یکی از راه های زیر را انتخاب نمایید:

1-

در حال حاضر تنها راه درمان قطعی بیماران مبتلا به سرطان خون، تالاسمی وسایر بیماریهای خونی، پیوند سلولهای بنیادی خونساز به آنهاست. این کار از طریق فردی که از لحاظ ژنتیکی (نه گروه خون) با بیمار مشابه باشد صورت می پذیرد. ۳۰% افراد بیمار از خانواده و فامیل خود فرد مشابه را پیدا می‌کنند ولی ۷۰% دیگر، در خانواده و فامیل فردی با ژنتیک مشابه را پیدا نکرده و می‌بایست از افراد غیرخویشاوند، ژنتیک مشابه را پیدا کنند و درصورت پیدا نکردن گزینه‌ای با چنین ویژگی‌هایی، جان خود را ازدست می‌دهند.

 همچنین تعداد افرادی که از لحاظ ژنتیکی در جامعه انسانی باهم مشابه باشند بسیار پایین است (احتمال دارد شما فرد مشابه باشید) لذا این امر مستلزم اینست که همه دست به دست هم بدهیم وبرای یاری رساندن به این عزیزان با گذاشتن تنها نیم ساعت از وقتمان و انجام یک آزمایش ساده خون،عضوی از این بانک سلول بنیادی شویم.

 در حال حاضر تعداد جمعیت ثبت نام شده در دو مرکز کمتر از ۵هزار نفراست که این رقم بسیار بسیار پایین است. لازم به ذکر است زمانی که جواب آزمایش ما با فرد بیماری مشابه باشد از سوی مرکز با ما تماس گرفته شده و اهدا در آن زمان صورت می گیرد و سلولهای بنیادی را ازخون ما می گیرند. شیوه اهدا، مشابه اهدای خون است.

 درایران دو مرکز ازداوطلبین ثبت نام بعمل می آورند:

بانک اهدا سلولهای بنیادی واقع در بیمارستان شریعتی تهران شنبه تا چهارشنبه(ازساعت۸تا۱) پنجشنبه ها(ازساعت۸تا۱۲)

سایت برای ثبت نام اینترنتی: www.iscdp.org شماره تماس:۰۲۱۸۴۹۰۲۶۶۹

مرکز سپاس واقع در سازمان انتقال خون مرکزی (جنب برج میلاد): شنبه تا چهارشنبه

سایت جهت ثبت نام اینترنتی: iscdr.ibto.ir شماره تماس:۰۲۱۸۸۰۶۷۳۳۸

درحال حاضر انجام آزمایشHLA وثبت نام درایران فقط در دومرکز بانک اهدا بیمارستان شریعتی ومرکز سپاس وابسته به سازمان انتقال خون درتهران صورت می پذیرد و درسایرشهرها هنوز فعال نشده اند.

 

2-کمک مالی به موسسه محک حتی با 1000 تومان، برای اینکار میتوانید از یکی از روش های زیر استفاده نمایید:

 

  نام بانک نوع حساب شماره حساب
سپه جاری طلایی 1351800087201
صادرات سپهر (جاری) 104440444000
مسکن سپرده 7856-54
کارآفرین سپرده 2400402064606
ملی سپرده 205511280008
تجارت سپرده 216652398
 


تمامی دستگاه های خودپرداز بانک های ملی، ‌صادرات و کشاورزی در سراسر کشور گزینه "کمک به محک" را دارند.

801-810-820-500-1

 

شما یاور گرامی می توانید با مراجعه به خودپرداز این بانک ها از طریق "گزینه انتقال وجه ← سازمان های خیریه ← محک"، مبلغ مورد نظر را پرداخت فرمایید، همچنین می‌توانید با شماره‌گیری کد #23540*720* از طریق تلفن همراه خود کمک‌های عمومی و حق عضویت خود را پرداخت نمایید.

 

3-برای نجات جان بیماران که عمدتا خردسالند،به این کمپین پیوسته واین پیام را برای دوستان خود ارسال کنید

 

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.