دشت شقایق روستای اختر آباد ملارد

نگینی در میلان باغ ویلاهای لوکس ملارد

دشت شقایق روستای اختر آباد ملارد

دشت شقایق ملارد

دشت شقایق ملارد در دامنه های منطقه اخترآباد، زمینی یکسره سرخ است که در بهار چشم هر نظاره گر ای را به خود خیره می کند و هر انسانی که اندکی حس شاعرانه داشته باشد ساعتها بر تپه ای نشسته و ذهنش به طراوش جملاتی می پردازد که با رویت کمتر صحنه ای توانایی آن را پیدا می کند.

نقاش جهان و با بصیرت دنیا، رنگهای این دشت را متفاوت از دیگر دشتها ترکیب کرده و منظره ای را به وجود آورده که یکبار دیدنش زیاد ارزشمند و به یاد ماندنی است.

 

در فصل بهار و با تفریق دما، گستره کوه ها و تپه های زیبای اختر آباد ملارد به گستره چندین هکتار پوشیده از گل های شقایقی می شود که سرخی آن از دور دستها نیز قابل مشاهده است؛  آنچنان که گویی چادری سرخ بر روی دشت کشیده شده است.

این منطقه در 40 کیلومتری غرب شهریار و 25 کیلومتری جنوب غرب شهر صفادشت (بی بی سکینه) واقع است و می تواند با توجه اغلب مسئولین گرد از مهمترین جاذبه های توریسم شهرستان ملارد تبدیل شود.

اطلاع رسانی گسترده تر، هستی راهنمایان گردشگری، احداث امکانات و تسهیلات رفاهی در محدوده دشت شقایق و ... می تواند در جذب بیشتر ایرانگردان و جهانگردان و حتی توریست خارجی در بهترین فصل توریسم ایران تاثیر زیاد زیادی داشته باشد.

 

دشت شقایهای وحشی ملارد احد از دشتهای شقایق نادر در جهان است که در پهنه جنوبی کوه های جارو واقع شده و می تواند در فصل بهار به گزیده تر در اردیبهشت هر سنه طبیعتگردان بسیاری را به سوی خود جذب کند.

روستاهای دورافتاده اخترآباد به واسته این دشت می تواند به روستاهای هدف گردشگری تبدیل شده و هر ساله مسافران زیادی را در خود اسکان دهد.

در این منطقه علاوه بر دشت شقایقها بیش از ۳۰ زنجیره قنات جاری و بیش از۲۰ پرتو تاریخی فرهنگی وجود دارد که در کنار بافت باغ ویلایی و منحصر به فرد طبیعتی باغی، ملارد را به منطقه ای بی نظیر برای دوری از ترافیک و آلودگی هوای تهران نموده است. باغ ویلاهای لوکس و ارزان قیمت ملارد میتواند اوقات خوش و شادی را به شما و خانواده تان هدیه دهد. 

 

برای دیدن باغ ویلاهای زیبای ملارد کلیک کنید

 


در مجموع یکی از جاذبه های توریسم ملارد در فصل بهار این دشت است که اگر به آن بها داده شود و با همکاری همگی مسئولان و رسانه ها در بی گمان کافی شناسایی شود، مانند دشت لاله های واژگون فرمانروایی چهارمحال و بختیاری و باغ لاله گچسر جاده چالوس شهره نکویی پیدا می کندو می توان سهم کثرت از توسعه توریسم در این منطقه به نفع ملت این شهرستان برد البته به منظور حفظ این دشت زیبا باید به کنترل چرای دام در منطقه اخترآباد شد زیرا بخش زیادی از درآمد ملت منطقه اخترآباد از بخش دامداری است و برای حفظ این یادبود ها بکر طبیعی احتیاج به ممانعت از چرای بی رویه دام در این دشت کرد.

در جایی که کشورهای همجوار ایران از کوچکترین پتانسیل خود برای جذب گردشگران ایرانی کاربرد می کنند جا دارد مسئولان حوزه گردشگری با فراهم آوردن زیرساختها گامی بنیادین در جهت حفظ و توسعه طبیعتهای زیبای مملکت از جمله شهرستانهای استان تهران بردارند الی بتوان از درآمد بخش گردشگری را در مملکت افزایش داد.

باغ ویلا ملارد

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.