تاسیس 100 هکتار گلخانه در شهرستان شهریار

کشت گلخانه ای راهی برای فرار از کم آبی

تاسیس 100 هکتار گلخانه در شهرستان شهریار

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شهریار گفت: تا واپسین،انجام سال ماضی 36 هکتار گلخانه در شهریار پروانه تأسیس گرفته بودند که در امسال برای 100 هکتار پروانه تأسیس صادر شده است.
سید حامد امیرآبادی‌زاده  در حاشیه بازدید از احد از گلخانه‌های شهرستان شهریار اظهار کرد: تا پسین سنه ماضی 36 هکتار گلخانه در شهریار مجوز تأسیس گرفته بودند که در امسال برای 100 هکتار پروانه تأسیس و تبصره 4 صادر شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شهریار به فواید کشت‌های گلخانه‌ای اشاره کرد و گفت: کاربرد بهینه از آب در شرایط کم‌آبی کشور، افزایش چشم‌گیر تولید در فضای گلخانه‌ای، افزایش اشتغال، کاهش ریسک با پروا به شرایط آب و هوایی و ارزش اقتصادی فرآوری برای کشاورزان به خاطر کشت بیرون از فصل جزء مزایای کشت‌های گلخانه‌ای است.

وی از استقبال جهاد کشاورزی برای متقاضیان ایجاد سطوح گلخانه‌ای تازه داد و بیان کرد: جهاد زراعت شهریار در راستای حمایت از تولید، کاربرد بهینه از آب و پشتیبانی از فعالان بخش زارع در چارچوب قانون از هیچ حمایتی فروگذار نخواهد بود.

امیرآبادی‌زاده در واپسین،انجام ایجاد مراکز عرضه میوه و تره‌بار را یکی از نیازهای اساسی کشاورزان برشمرد و متذکر شد: متأسفانه کشاورزان زحمات زیادی برای به نتیجه رساندن محصولات خود متحمل می‌شوند و به انگیزه فقدان محل مناسب تولیدات خود را به قیمت ناچیز به دلالان عرضه می‌کنند، بنابراین امیدواریم سازمان میادین شهرداری با انسجام مدیریت جهاد زارع اقدام عاجلی را برای رفع این دشوار کبیر در برنامه‌های خود پیمان دهد.

منطقه پر آب شهریار و طبیعت سبز و همچنین زمین های بزرگ کشاورزی و باغ و باغچه و بافت باغ ویلایی شهریار مانند فیلتری سبز هوای تهران را تصفیه میکند. شما میتوانید برای دیدن شماری از این باغ ویلاها کلیک کنید.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.