رونق بازار مسکن در سال آینده

مسکن در رکود است و همه به خوبی علت آن را می‌دانند.

رونق بازار مسکن در سال آینده

رئیس پیشین اتحادیه صنف مشاوران املاک با اشاره به اینکه سنه آینده، مسکن رونق می‌گیرد، گفت: پول‌ها به جای اینکه در فرآوری هزینه شوند در بانک‌ها بلوکه می‌شوند.
مصطفی قلی‌خسروی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از حدود سه سنه پیش تا به حال مسکن در رکود است، گفت: مسکن در رکود است و همه به نکویی علت آن را می‌دانند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی با بیان اینکه اعتقادی به بلوکه شدن پول‌ها در بانک‌ ندارم و باید پول در دست مردم باشد الی شکوفایی اقتصادی به هستی بیاید، افزود: وارونه تمام گیتی که پول‌ها از بانک‌ها خارج و به سمت فرآوری می‌رود، در ایران پول‌ها در بانک‌ها بلوکه می‌شوند.
این خبره بخش مسکن با اعلام اینکه تفریق نرخ هوده بانکی می‌تواند مایه رونق مسکن شود، ولی رونق بازار مسکن فقط با این مؤلفه رخ نمی‌دهد، اظهار داشت: باید بانک‌ها زمانی که وام دهنده‌ها ۳ قسط عقب‌افتاده داشتند، منزل را به حراج بگذارند، الی بعد از فروش آن یکتا مسکونی بانک‌ها مجدد وام پرداخت کنند.
رئیس پیشین اتحادیه صنف مشاوران املاک با بیان اینکه دولت باید ۶۰ الی ۸۰ درصد قیمت یک یکتا مسکونی را وام بدهد لغایت صنعت ساختمان فعال‌تر شود، گفت: نیمه دوم سنه ۹۵ پیش درآمد شکوفایی بازار مسکن و سال ۹۶ دوره رونق خواهد بود، هرچند باید باورپذیری شود، هنوز با رونق بازار مسکن که یومیه ۱۴ هزار معامله مسکن صورت می‌گرفت، فاصله داریم.
خسروی با پافشاری بر اینکه زنگ‌خور مشاوران املاک لغایت حدودی بسیار شده، اما باید به آینده امیدوار بود، اظهار داشت: عصر حاضر، قرن آی تی است. پس کسانی باید در این بخش املاک حضور یابند که سواد آی تی داشته باشند.
وی با اشاره به تکاپو بنگاه های املاک در بخش آی تی و برپایی جامع ترین نظام املاک کشور، گفت: ورود به تقسیم های جدید تقسیم مسکن می تواند فضای کنونی بنگاه های املاک را رونق ببخشد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.