لزوم تجدیدنظر در شرایط اعطا وام 80 میلیونی مسکن

برای دریافت وام 80 میلیون تومانی مسکن باید به مدت یکسال 40 میلیون تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری و بلوکه شود

لزوم تجدیدنظر در شرایط اعطا وام 80 میلیونی مسکن

لزوم تجدیدنظر در شرایط اعطا وام 80 میلیونی مسکن

دبیر کانون سراسری مجلس انبوه‌سازان کشور با بیان این‌که باید دولت کمک اکثریت به قشر جوان برای خرید مسکن کند، گفت:‌ باید در شرایط ارائه و مفتوح پرداخت وام 80 میلیون تومانی خرید مسکن بازنگری شود.
فرشید پورحاجت در خصوص وام 80 میلیون تومانی خرید مسکن اظهار کرد: ‌ارائه تسهیلات خرید مسکن به منزل اولی‌ها از تمهیدات دولت و بانک مسکن با هدف تقویت نا خرید مسکن برای قشر جوان بود که این اقدام، اقدام کاملا شایسته‌ای است ولی به انگیزه اینکه شرایط آن چندان پسندیده نیست هنوز آنطور که باید تاثیر مثبتی از خود برجای نگذاشته است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود:‌ برای اخذ وام 80 میلیون تومانی مسکن باید به مدت یکسال 40 میلیون تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری و بلوکه شود و به نظر می‌رسد در شرایط فعلی، میزان سپرده‌گذاری باید تغییر کند و تفریق یابد و وانگهی مدت زمان سپرده‌گذاری نیز به 6 ماه یا کمتر برسد.
پورحاجت با بیان این‌که برای خرید مسکن باید تمهیدات و تسهیلات دیگری در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: ‌بیش از یکسال از موعد اعطای تسهیلات 80 میلیون تومانی خرید مسکن می‌گذرد و در این مدت نمی‌توان گفت که پیشباز مردم خیلی خوب و مورد چشمداشت بوده است.
وی با پافشاری بر لزوم تجدیدنظر در شرایط اعطای تسهیلات 80 میلیون تومانی خرید مسکن عنوان کرد: ‌در بلوکه‌کردن سپرده‌گذاری به مدت یکسال و به میزان 40 میلیون تومان باید تجدید نظر چهره داده شود زیرا 40 میلیون تومان مبلغ زیادی است. در ضمن باید شرایط گرفتن این تسهیلات را سهل‌الوصول کرد لغایت قشر جوان ما بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
دبیر کانون سراسری مجلس انبوه‌سازان مسکن کشور بیان کرد: میزان اقساط وام 80 میلیون تومانی خرید مسکن 800 هزار تومان و زیاد است. پس باید با کاهش میزان اقساط این وام در راستای تقویت تاب خرید مسکن برای قشر جوان گام برداریم. متاسفانه در سال‌های گذشته هزینه پول در مملکت افزایش مکشوف است و در چهره مهار تورم حاکم و کاهش خرج پول قطعا نرخ کارمزدهای تسهیلات و به تبع اقساط وام‌های خرید مسکن نیز تفریق می‌یابد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.