طرح های زراعتی ملارد در آستانه بهره برداری

طرح های زراعتی ملارد در آستانه بهره برداری

طرح های زراعتی ملارد در آستانه بهره برداری 

ملارد-مدیر جهاد کشاورز ملارد گفت:بهره برداری از یکتا تولیدی اسپان قارچ،تجهیز۵۰هکتار از اراضی کشت وصنعت فدک به آبیاری قطره ای و راه اندازی کارخانه بسته بندی چای وخشکبار در آستانه گشایش است.

اسماعیل صارمی در گفت و گو با گزارشگر مهر با اشاره به نقش زیاد سازنده پهنه جهاد کشاورزی در حصول سیاست های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:با عنایت به اهمیت این پهنه و لزوم پیگیری و تحقق منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری و اجازه کارهای تعریف شده اداره کل جهاد کشاورز فرمانروایی تهران و وزارت متبوع، طرح ها و پروژه های متعددی تعریف شده که با تلاش بی وقفه و  شبانه روزی در آستانه بهره برداری پیمان دارد.

مدیر جهاد زارع شهرستان ملارد عنوان کرد:موقعیت منطقه ای شهرستان ملارد، همجواری و دسترسی آسان به دو کلانشهر طهران و کرج، پهنه پهناور طبیعی آن و هستی باغات و مزارع انبوه انبوه، فرصتی گزیده تر را برای اجرای طرح های دامنه جهاد زراعت در غربی ترین شهرستانِ ایالت طهران فراهم کرده که می تواند در توسعه و شکوفایی هر چه اغلب این منطقه، موثر واقع شود.

وی افزود:با عنایت به تأکیدات مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی بر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، طرح های متعددی تعریف شده که بهره برداری از یکتا تولیدی اسپان قارچ از نمونه های آن به شمار می رود.

صارمی در کالبدشناسی مختصات و ویژگی های این طرح عنوان کرد:کارخانه اشاره شده، سالانه ۲۰۰ هزار لیتر بذر قارچ با روش مدرن فرآوری و عرضه کرده که در چارچوب محصولات ادب بنیان و سیاست های اقتصاد مقاومتی، به نحوی شایسته و سازنده نقش آفرینی می کند.

مدیر جهاد زراعت شهرستان ملارد گفت:تجهیز۵۰ هکتار از زمین ها کشت و صنعت فدک به سیستم های مدرن آبیاری(قطره ای)، از دیگر اقدامات سازنده ای بوده که با هدف نگهداری از خاک کشاورزی، حفظ مواد آلی خاک و مصرف بهینه منابع آبی در پروانه کار پیمان گرفته است.

وی افزود:کارخانه بسته بندی چای و خشکبار با تولید یومیه ۲۰۰ بدن انواع چای و خشکبار، گام سازنده دیگری در پهنه تولید و زارع این شهرستان محسوب می شود.

 صارمی در پایان یاد آور شد:به زودی با حضور معاون پارلمانی مسئول جمهور، طرح ها و پروژه های عرصه زراعی و زراعت این خطه، مورد سهم برداری قرار می گیرد که در تسریع شکوفایی و سازندگی این شهرستان اثرگذار خواهد بود.