محدودیت های حوزه ساختمانی

محدودیت های حوزه ساختمانی

علی اکبر خراسانی با اشاره به رایزنی و مکاتبه برای اصلاح برخی از موارد تعریف شده در طرح تفصیلی شهر ملارد اظهار داشت:طرح تفصیلی آنقدر دیر هنگام اعلام شد که با وجود تمامی نقایص، آن را پذیرفتیم.

شهردار ملارد عنوان کرد: علیرغم تمامی دشواری های موجود در این طرح، از شورای شهر و استانداری و کمیسیون ماده پنج از بابت تعریف و ابلاغ این طرح قدردانی می کنیم اما ضرورت اصلاح برخی از موارد قید شده در آن نیز ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: مکاتبات و مشورت برای اصلاح بعضی از اشکالات و دشواری های موجود در طرح تفصیلی شهر ملارد در پروانه شغل پیمان دارد ولی اینکه  چه میزانی این مشورت ها مطلوب نشان واقع شود، مستلزم موعد و پاسخ مراجع رئیس است.

خراسانی گفت:یکی از محدودیت های لحاظ شده در این باره به تراکم ساختمانی معطوف می شود که برای شهر ملارد در نظر گرفته شده است.

شهردار ملارد عنوان کرد: بطور طبیعی سرمایه گذاران و فعالان دسته خصوصی در مرحله اول، میزان سود دهی سرمایه گذاری را مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی افزود: موقعیت جغرافیایی ملارد به صورتی است که مرز فاصل آن تا فرمانروایی البرز(شهرستان فردیس) یک بلوار است اما تراکم تعریف شده در آن منطقه بیشتر از تراکم شهر ملارد لحاظ شده و این اختلاف،   مایه تفریق گرایش و رغبت فعالان حوزه ساخت و ساز در شهر ملارد می شود.

خراسانی در پایان یادآور شد:امیدواریم همسانی مطلوب تری میانی تراکم شهر ملارد با آنچه که در شهر کرج و فردیس لحاظ شده، برپایی شود که در چنین شرایطی مقوله و میل اکثریت برای تزریق بودجه واعتبارات از سوی بخش خصوصی در طرح های شهر ملارد ایجاد خواهد شد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.