برگزاری سرشماری مسکن و نفوس

برگزاری سرشماری مسکن و نفوس

 علی علی محمدی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان پاکدشت با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان وظیفه دارند تا در برگزاری سرشماری نفوس و مسکن و دریافت آمار دقیق تلاش کنند، افزود: اطلاعات به دست آمده از سرشماری زمینه را برای طراحی برنامه های توسعه کشور آماده می کند.
وی تاکید کرد: داشتن آمار و اطلاعات صحیح به عنوان زیرساخت توسعه در حوزه مدیریت و برنامه ریزی مطرح است و هر چه اطلاعات درست تر باشد، انحراف از برنامه ها کم می شود.
وی با بیان اینکه از سوم تا بیست و چهارم مهرماه سال جاری، آمارگیری و سرشماری به صورت اینترنتی انجام می شود تصریح کرد: با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در جامعه، دولت شرایط لازم برای ارائه آمار خانوار به صورت مکانیزه را فراهم کرده و مردم با مراجعه به سایت اینترنتی که متعاقبا اعلام می شود، اطلاعات مورد نیاز را وارد و کد رهگیری دریافت می کنند.
فرماندار پاکدشت با بیان اینکه از 25 مهرماه، ماموران سرشماری با مراجعه به منازل افرادی که نسبت به ارائه اطلاعات به صورت اینترنتی اقدام نکرده اند، این اطلاعات را دریافت می کنند.
وی با اشاره به همکاری دستگاه های اجرایی برای برگزاری موفق سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بیان کرد: آموزش و پرورش می تواند با ارائه آموزش و اطلاعات لازم به دانش آموزان و انتقال این اطلاعات به خانواده ها، در به دست آوردن آمار صحیح یاریگر سایر دستگاه ها باشد.
معاون فرماندار ورامین اظهار کرد: علاوه بر شهرها، به دست آوردن آمار و اطلاعات مناطق روستایی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دهیاران و شوراهای اسلامی باید با ارائه اطلاعات لازم به روستائیان، بر همکاری آنان با ماموران سرشماری تاکید کنند.
سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 همزمان با سراسر کشور از سوم تا 24مهرماه بطور اینترنتی و 25 مهرماه بطور حضوری انجام می شود

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.