بازار مسکن همچنان رکود زده

بازار مسکن همچنان رکود زده

علیرضا ابلغی کارشناس مسکن با بیان اینکه بازار مسکن از وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور تاثیر می گیرد، گفت: مسکن به عنوان یکی از زیر شاخه های اساسی اقتصاد تحت شرایط حاکم بر کشور در رکود به سر می برد.

وی در ادامه به تاثیر تسهیلات اعطایی این بخش اشاره کرد و افزود: بیش از 70 درصد متقاضیان را قشر کم درآمد تشکیل می دهند و با توجه به سود بالای بازپرداخت تسهیلات در این بخش رغبتی جهت خرید مسکن ایجاد نکرده است و همچنان شاهد انباشت مسکن هستیم. 
 
ابلغی با بیان اینکه شاهد پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا هستیم، گفت: راهکار اساسی جهت خروج از وضعیت فعلی بازار مسکن پرداخت سوبسید به انبوه سازان از سوی دولت  است.
 
این کارشناس مسکن تصریح کرد: طرح جامع مسکن بر این موضوع تاکید دارد که از طریق خروجی داده ها زمینه لازم جهت تولید مسکن برای اقشار کم درآمد، فراهم شود. 
 
ابلغی در پایان به پروژه مسکن مهر اشاره کرد و افزود: این طرح برای اقشار کم درآمد کشور هدف گذاری شده بود اما از جذابیت خاصی برخوردار نبود لذا بهتر بود که از ابتدا به جای صرف هزینه هایی بالغ بر 40 هزار میلیارد تومان در این بخش، تمام تمرکز دولت صرف احیای بافت های فرسوده دارای زیر ساخت های اساسی می شد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.