آماده فعال سازی تعاونی‌های کشاورزی

آماده فعال سازی تعاونی‌های کشاورزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: در برابر اعضای تعاونی‌های مسکن مهر تکلیف داریم و باید در جهت رفع مشکلات قدم برداریم. باید هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مرتبط با مسکن مهر انجام بگیرد تا مشکلات مردم به حداقل برسد.


حاتم شاه کرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در گفت و گو با پایگاه خبری اقتدار ملارد با اشاره به لزوم حمایت ها از بخش های اقتصادی گفت: شهرستان ملارد ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه تعاونی و اشتغال دارد که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات تعاونی شهرک گل‌ها در ملارد تشریح کرد:  موضوع  تعاونی گل‌ها را پیگیری می‌کنیم تا سریع هیئت مدیره تعیین تکلیف شود و با استفاده از همین هیئت مدیره،  مراحل پایانی ثبت تعاونی انجام شود و  تغییرات و ظرفیت‌ها در اساس نامه ایجاد تا کارها پیش برود.

شاه کرمی با اشاره به مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر تصریح کرد: در خصوص تعاونی‌های مسکن مهر امروز یکی از مشکلات ما قیمت تمام شده مسکن مهر با قراردادهای منعقد شده با اعضای تعاونی‌های آن است. امروز این نشان دهنده آن است که مطالعات اولیه به خوبی صورت نگرفته است.

وی افزود: ما در برابر اعضای تعاونی‌های مسکن مهر تکلیف داریم و باید در جهت رفع مشکلات قدم برداریم. باید هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مرتبط با مسکن مهر انجام بگیرد تا مشکلات مردم به حداقل برسد. همچنین تعاونی‌های مسکن مهر در ملارد باید سریعاً از شهریار منتقل شود و در اختیار حوزه شهرستان قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران  با اشاره به ظرفیت‌های مناسب در حوزه اشتغال در شهرستان ملارد اذعان کرد: در حوزه اشتغال و در حوزه تعاونی‌های کشاورزی و تولیدی منطقه ملارد ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد. در شهرستان ملارد تعداد 75 تعاونی در حوزه کشاورزی و 36 تعاونی هم در حوزه تولیدی وجود دارد. ما آماده‌ایم در خصوص این تعاونی‌ها در کوتاه‌ترین مدت پالایش‌های لازم را انجام دهیم و تعاونی‌های فعال را مدیریت و حمایت کنیم.

وی افزود: با این اقدام دو امتیاز برای بخش تولید و اشتغال شهرستان ایجاد خواهد شد. یک امتیاز ظرفیت‌های بخش تولید و کشاورزی با استفاده از امتیازات بخش تعاونی فعال خواهند شد و دیگری نگاه ما از تعاونی‌های توزیع و مسکن تغییر کرده و به سمت تعاونی‌های تولیدی و کشاورزی تغییر خواهد کرد.

شاه کرمی با اشاره به بیمه کارگران اظهار کرد: یکی از نکات مهم در این زمینه موضوع بیمه نشدن کارگران منطقه است. دستگاه‌های زی ربط باید این موضوع را بازرسی ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به آمادگی احداث مجموعه ورزشی در شهرستان ملارد گفت: در خصوص مجموعه ورزشی با توجه به محدودیت‌ها در این حوزه اگر یک زمین مناسبی در اختیار ما قرار بگیرد با مشارکت فرمانداری می‌توانیم ساخت و ساز آن را دنبال کنیم. اگر هم بتوانیم وارد طرح‌های ملی کنیم بهتر می‌توانیم اقدام کنیم.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.