رفع دشواری ها شهرک صنعتی صفادشت در اولویت

رفع دشواری ها شهرک صنعتی صفادشت در اولویت

آقامعلی سلطانی
 با اشاره به نقش برجسته و تاثیرگذار تولید در اشتغالزایی و توسعه و تقویت بنیه اقتصادی اظهار داشت:در این وسط تکاپو شهرک های صنعتی در شهرستان ملارد از فرصت هایی است که می تواند روند پویایی و بالندگی ناحیه یادشده را با تقویت هر چه بیشتری به اتفاق سازد.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری ملارد عنوان کرد:یکی از مراکز صنعتی پرکار دراین شهرستان به شهرک صنعتی غیر دولتی صفادشت معطوف می شود که در حال آماده قریب به ۳۵۰ واحد تولیدی در آن تکاپو می کنند.

وی با اشاره به هستی بعضی اختلال ها در شهرک اشاره شده، افزود:ریشه تقسیم قابل توجهی از دشواری ها این شهرک را باید در طراحی غیر دقیق آن در سال های نه چندان دور گذشته جستجو کرد.

سلطانی گفت:شهرک صنعتی یادشده در سنه ۸۹ به تصویب هیئت دولتِ وقت قبض که البته موعد شکل گیری آن به سال های گذشته تر می رسد که تحت عقیده و مدیریت شهرداری صفادشت تکاپو می کرده است.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری ملارد عنوان کرد:یکی از چالش های اصلی شهرک صنعتی مورد اشاره به نبود خدمات لازم همچون آب، گاز، تلفن و زیرساخت های بایسته معطوف می شود که فرمانداری ملارد با جدیت تمام در صدد است برای رفع مشکلات آن اقدامات لازم را عملیاتی کند.

وی افزود:با دنبال های سپریدن شده، شماری قبل افزایش وسعت شهرک صنعتی غیر دولتی صفادشت از ۲۹۵ هکتار به ۸۵۰ هکتار در شورای برنامه ریزی استان طهران به تصویب رسید.

سلطانی گفت:بیش از دو ماه پیش در اجلاس استانی اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، طرح سازنده ای مصوب شد و در بازدیدی که از سوی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ایالت طهران از شهرستان ملارد چهره گرفت، مقرر شد مصوبه افزایش گستره شهرک صنعتی غیر دولتی صفادشت در هیئت دولت نیز مطرح و تأیید شود.

وی یادآور شد:با اقدامات و برنامه ریزی های اتمام شده، آینده ای نوید بخش را برای شهرک صنعتی مذکور تصور می نماییم و در حال آماده نیز تلاش می شود برای تأمین مایحتاج و خواسته ها فعالان صنعتی این ناحیه که جواز و پروانه قانونی لازم را از شهرداری اخذ کرده اند، مشورت ها و مکاتبات و انسجام های مقتضی پژوهشگر شود.