بیش از40هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن

بیش از40هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن

علیرضا تابش روز دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح هادی و تحویل مسکن در روستای « نوبهار» شهرستان سرایان از توابع خرسان جنوبی به خبرنگاران افزود: برای افراد محروم بعضی روستاها که قادر نیستند،100 درصد آورده خویش را برای ساخت مسکن تامین کنند از محل حسابی در شهرستان ها به ازای هر واحد 30 میلیون ریال کمک خواهد شد. 
وی در ادامه اضافه کرد: امروز در بخش مسکن مهر فرمانروایی مقارن بیش از 500 یکتا در خراسان جنوبی حاضر تحویل بود، واگذار شد و همین تعداد یکتا که به همت اداره کل گذرگاه و شهرسازی در شهرهای بالای 25 هزار تن تکمیل شده بود، همزمان تحویل متقاضیان شده است. 
وی با ذکر اینکه از مجموع هشت هزار و 400 واحد تعهد مسکن مهر در شهرهای پایین 25هزار نفر جمعیت در ایالت ، امروز رویهمرفته یکهزار و 6 یکتا آن واگذار شد. 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآورشد: تا پایان سال 95 در فرمانروایی واحدهای مسکن مهر در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر جمعیت، تحویل می شود و حدود 200 یکتا تحویل نشده است که با تحویل این واحدها پرونده مسکن مهر در شهرهایی با جمعیت پایین 25 هزار تن در استان بسته خواهد شد. 
تابش پیوستگی داد: امروز یک یکتا مسکن مهر روستایی به نمایندگی از 30 هزار و 861 واحد در فرمانروایی افتتاح شد و سهمیه امسال اساس مسکن خراسان جنوبی در مورد مسکن روستایی 2 هزار یکتا است که تسهیلات آن نیز فراهم شد. 
رئیس اساس مسکن انقلاب اسلامی در ضمن از کمک های کسان خیر مسکن ساز در شهرستان های سرایان و فردوس در خراسان جنوبی سپاسداری کرد و خواهان ادامه تکاپو افراد خیر در تامین مسکن شد. 
فردوس و سرایان به ترتیب در 195و 165کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد. 
تابش در پیوسته با اشاره به اجرای طرح بهسازی روستایی در 820 روستای بالای 20 خانوار استان یادآور شد: در بیش از 45 درصد روستاهای خراسان جنوبی طرح هادی اجرا شده است. 
وی تاکید کرد که طرح هادی بقیه روستاها مصوب شده و هم الان در120روستا در دست اتمام است که 80 باره طرح های نصف تمام سال های قبل و بقیه طرح ها جدید است. 
وی تاکید کرد: چشمداشت می رود از راه منابع ملی و استانی اعتبار باره نیاز تامین شود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.