لزوم تعیین تکلیف بعضی اراضی ملارد

لزوم تعیین تکلیف بعضی اراضی ملارد

ناصر انصاری بخشدار صفادشت عصر چهارشنبه در جلسه طرح هادی روستاهای شهرستان ملارد که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن فرمانروایی تهران، معاون فنی و عمرانی ملارد و جمعی از دهیاران برگزار شد، ضمن اشاره به توجه جدی و مضاعف فرمانداری این شهرستان برای حل و فصل مشکلات و نابسامانی های موجود در گستره روستایی و قسمت از تعامل مثبت و سازنده اداره همه بنیاد مسکن استان تهران اظهار داشت:یکی از ضروریات  مناطق و محدوده های روستایی در این شهرستان، به تعیین تکلیف اراضی با کاربری های فضای سبز معطوف می شود.

وی افزود:در خصوص زمین ها با کاربری های عمومی نیز مشکلاتی وجود دارد که می طلبد با عنایتی ویژه، حل و فصل دشواری ها و کمبودهای بافت های روستایی پیگیری شود.

انصاری عنوان کرد:در برخی مناطق روستایی شاهد احداث ۲۰۰تا ۳۰۰ ساخت و ساز و بنای غیر مجاز هستیم که می نا گفت رابطه ای متقابل میان رشد مهاجرپذیری و بروز برخی پریشانی ها همچون ساخت و سازهای غیر مجاز هستی دارد.

بخشدار صفادشت گفت:مهاجرپذیری در روستاهای ایالت تهران قابل سنجش با دیگر مناطق روستایی کشور نیست و با چندی مطالعه و بررسی به صراحت این واقعیت دانستن خواهد شد.

وی یادآور شد: براساس یک قاعده و قانون نانوشته، هر آنچه بر میزان مهاجر پذیری روستاها افزوده می شود، به همان میزان، ضریب ظهور و بروز محرومیت ها نیز افزایش می یابد که به طور طبیعی با کاهش سرانه های روستایی، ایجاد چنین چالش ها و کاستی هایی دور از انتظار نخواهد بود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.