پایان زمستان در معاملات مسکن

پایان زمستان در معاملات مسکن

به گفته مشاوران املاک با اتمام ماه‌های محرم و صفر، رشد محسوسی در میزان مراجعات متقاضیان خرید مسکن تماشا شده ‌است و به تعبیر سایر میزان رفت و آمد متقاضیان خرید ملک نسبت به مدت همانند سال گذشته تقریبا  دو برابر شده است. بعضی از مشاوران املاک در محدوده ناحیه پنج طهران می‌گویند: دسته زیادی از متقاضیان خرید مسکن با مشاهده نشانه‌های پیش رونق در دسته مسکن، تلاش دارند که با برگزیدن فایل مناسب، معامله خویش را اخر سال انجام می دهند.

یکی از مشاوران املاک در محدوده ناحیه چهار نیز با تاکید بر اینکه در این ناحیه از شهر حجم مراجعات برای خرید ملک نسبت به سال گذشته تقریبا  به دو برابر شده‌است، عنوان می‌کند: نکته مهم معاملات ماه‌های پسین آن است که بسیاری از خرید و فروش‌ها به قیمت مناسب انجام می‌شود. به این معنا که در سال گذشته تعداد زیادی از فایل‌ها حتی با وجود آنکه از جانب مالک با قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی برای فروش عرضه می‌شد، اما از سوی متقاضیان تمایلی برای خرید ملک وجود نداشت، ولی در حال آماده بسیاری از فایل‌هایی که در سال گذشته فروش نرفتند معادل ارزش واقعی آنها معامله می‌شوند.

بسیاری از مشاوران املاک معتقدند روند رو به رشد معاملات املاک در بازار پایتخت در اخر سال پیش خواهد رفت البته این روند به معنای بروز شوک ناگهانی در قیمت‌ها به هیچ عنوان نخواهد بود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.