قیمت مسکن چقدر رشد کرد؟

قیمت مسکن چقدر رشد کرد؟

 حامد مظاهریان با اشاره به اینکه دخالت دولت‌ها در بازار مسکن که همیشه بر پایه ساخت و ساز توسط ملت بوده به وسیله دولت سفارش نمی‌شود،گفت:شاخص‌های پیش‌نگر در 9 ماهه اول سال جاری امیدبخش است. در حال حاضر ما شاهد نزدیک 9 درصد افزایش مبایعه‌نامه‌ها هستیم و نزدیک 5 تا 8 درصد افزایش قیمت در بازار مسکن رخ داده که زیر قیمت تورم گزارش می‌شود.
 
وی با اشاره به افزایش 9 درصدی مبایعه‌نامه‌ها از افزایش 5 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در 6 ماه ابتدا سال افزود: الی کنون 2 هزار و 600 میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری انجام شده است.
 
مظاهریان خاطر نشانه کرد: در شش ماه آغاز سال جاری افزایش 5 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را داشتیم که این شاخص‌های پیش‌نگر پرتو می‌دهد سیاست دولت تقویت عرضه و تقاضاست و این سیاست به شروع رونق در بازار کمک فراوانی کرده است.
 
معاون مسکن و ساختمان وزیر مسیر وشهرسازی اظهار امیدواری کرد لغایت با استوار سیاسی-اقتصادی در کشور روند رونق نسبی در بازار مسکن بتواند در سال‌های آینده به نتیجه دلخواه برسد.
 
مظاهریان گفت: ما در حال آماده بالاترین میزان کمک به خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان را در مملکت داریم و آمارها اثر می‌دهد که استقبال در این دامنه به حدی بوده که 160 هزار نفر در این حساب‌ها پس‌انداز کرده‌اند و نزدیک 2 هزار و 600میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری شده است.
 
وی افزود: دو برابررقم سپرده‌گذاری شده در بانک مسکن در سنه 96 به بازار مسکن تزریق می‌شود و کل این‌ها نشان‌دهنده سیگنال‌های احسان برای سازندگان است الی برای سال آینده به بازار مسکن ورود کنند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.