تسهیلات مسکنی به داوطلبین سکونت در روستا

تسهیلات مسکنی به داوطلبین سکونت در روستا


مهندس عزیزالله مهدیان پنجشنبه در اجلاس مدیران بنیاد ، مسکن استان فارس اظهار داشت: سقف این تسهیلات 18 الی 20 میلیون تومان است، برای بهسازی مسکن های کهنه 18میلیون تومان و برای ساخت زمین 20میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.
وی ادامه داد:‌ اعطای تسهیلات به شهروندان داوطلب سکونت در روستاها با قصد تقویت مهاجرت های معکوس و حفظ جمعیت روستایی است .
مهدیان با بیان اینکه اساس مسکن دست اندرکار احداث سرپناه برای محرومان است افزود: افراد بسیاری هستند که اکنون در شهرها زندگی می کنند و خانه ای ندارند این کسان اگر برای مراجعت به روستا و سکونت در روستاها داوطلب شوند، بنیاد ، مسکن تسهیلات کم سود  را دراختیار آنان قرار می دهد .
مهدیان بااشاره به لزوم بازسازی بافت های مستهلک روستایی اضافه کرد:بسیاری ازواحد های ساخته شده در روستاها به انگیزه عدم بضاعت روستاییان برای تکمیل آن به چهره نیم تمام رها شده است ، اساس مسکن برای انجام این واحدها نیز هم عقیده کارشناسی و مشاوره ای ارائه می دهد و هم در صورت همکاری خیرین امکان پرداخت مبالغی به صورت بلاعوض تشویقی یا تسهیلات دراختیار دارد لغایت این یکتا ها تکمیل شوند ، سکونت روستاییان در یکتا های نا تمام چندان لایق نیست و لازم است خیرین نیز دراین گویه کمک کنند تاواحدهای نیمه تمام روستایی تکمیل شود .
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد ، مسکن کشور با ذکر اینکه بازپرداخت تسهیلات بازسازی و تغییر ناپذیر سازی منزل های روستایی فقط پنج درصد فایده خواهد داشت گفت: روستاییان می توانند از فرصت مناسبی که برای بهسازی مسکن های روستایی به خصوص ثابت سازی در این گستره فراهم آمده بهره‌گیری بیشتری کنند.
مهدیان ابراز داشت: هفت بانک عامل، در مقوله پرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی تکاپو دارند که خوشبختانه در تمام فرمانروایی های کشور ارائه این تسهیلات در دست پیگیری است.
وی افزود: ارائه این تسهیلات می تواند احد از راه های تعقیب اهداف برنامه توسعه باشد، در زمینه ارائه خدمات مسکن روستاییان دریافتن می شود کارهای بسیاری را می بایست چهره عدل که البته اقدامات خوبی نیز در این گذرگاه صورت گرفته که بی گمان باید افزایش یابد.
این مقام سرپرست گفت: از سال84 که بهسازی منزل های روستایی در فرمان کار اساس مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت لغایت کنون دو میلیون واحد مسکونی بهسازی شده اند و سعی می کنیم که این میزان افزایش یابد ، منظور گذاری بنیادمسکن شناسایی خانوارهای واقعا نیازمند است، خانوارهایی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند و نیازمندان راستین جامعه هستند در اعطای تسهیلات دراولویت قرار دارند .
مهدیان ذکر کرد: دولت نیز در کناره پای بست، مسکن امسال اعتبارات نکویی برای تکمیل یکتا های مسکونی و برپایی سرپناه برای نیازمندان تخصیص داده است ، 55 میلیارد تومان اعتبار موجود و 180 میلیارد تومان اعتباری که برای سال جاری وعده دیتا شده می تواند زمینه مناسبی برای پرداخت تسهیلات اعطایی به روستاییان به وجود آورد .
معاون بازسازی و مسکن روستایی اساس مسکن مملکت با بیان اینکه نیازمندان راستین در روستاها همچنان چشم چشمداشت مساعدت و کمک خیرین هستند گفت : بسیاری از خانواده ها در شرایط سختی زندگی می کنند و هیچ درآمدی ندارند ، بعضی از این خانواده ها مریض لاعلاج در منزل دارند و در کنار کل این دشواری ها سخت مسکن هم دارند ، رسالت پای بست، مسکن ، خیرین و سازمان های حمایتی معرفی این خانواده ها و رفع مشکلات آنان است .
این مقام اساس مسکن انقلاب اسلامی همچنین بهسازی منازل روستایی را یکی از اقدامات صورت گرفته در قالب اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: احد از عوامل عدم مهاجرت و ماندگاری در روستاها داشتن مسکن پسندیده و مقاوم است ، پای بست، مسکن سعی دارد تا با بهسازی مسکن روستایی موجبات ماندگاری آنان را افزایش دیتا تا اقتصاد روستا و ویژگی پدیدار آن یعنی فرآوری محور بودن، از رونق نیفتد.
مهدیان افزود: امروز برونرفت یک روستایی از روستای خویش می تواند مشکلات پرشمار به هستی آورد و به افزایش حاشیه نشینی بیانجامد ، باید سعی کنیم الی آخر برنامه ششم گسترش گواه افزایش چند برابری ماندگاری روستائیان در خانه ها خود باشیم.
این مقام رئیس با ذکر اینکه در چارچوب سیاست‌های گسترش متوازن 200 هزار واحد مسکونی آسیب‌پذیر روستایی مملکت تا پسین سال بهسازی می شوند گفت : دو میلیون و 400 هزار یکتا مسکونی گزند پذیر در روستاهای کشور وجود دارد و با برنامه ریزی های انجام شده همه واحدهای مسکن روستایی کشور تا پسین برنامه هفتم توسعه و لغایت سرانجام سنه 1405 نوسازی و بهسازی می شوند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.