خانه الی دوسال، گرانتر که نمی شود، ارزان هم می شود

خانه الی دوسال، گرانتر که نمی شود، ارزان هم می شود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک طهران با پافشاری بر اینکه معتقدم در نیمه نخست سال ۹۴ هم افزایش بها مسکن نداریم، تصریح کرد ملت طاقت پرداخت بها های کنونی را نیز ندارند و به همین انگیزه تا سنه آینده نیز، روند تفریق بها پیوسته خواهد داشت.

حسام عقبایی  افزود: باتوجه به چگونگی بازار مسکن قبل بینی افزایش قیمتها زیاد دور است به دلیل اینکه توان خرید در متقاضیان وجود ندارد و به رقم تسهیلاتی که هم برای خرید در نظرگرفته شده بعید است که افزایش قیمتی اتفاق بیافتد.
وی گفت: روند صعود و نزول بها مسکن در 20 سال ماضی اثر داده که گاهی قیمت‌ها از خط تورم پایین تر آمده و برخی مواقع هم از خط تورم بالاتر رفته است ولی رویهمرفته در سنه های گذشته قیمت مسکن سیرصعودی داشته است.

رئیس اتحادیه املاک ایالت تهران با ذکر اینکه بها ها در سنه  91 از خط تورم بالاتر رفت، افزود: در حال آماده با توجه به اینکه زیرساخت های افزایش قیمت وجود ندارد پیش بینی افزایش بها نداریم، برای سنه آینده هم برخلاف نظر عده ای، چنین پیش بینی را در 6 ماهه اول سال 94 نداریم.

عقبایی  گفت : باتوجه به تورم عمومی مملکت و خرج ساخت، مسکن اکنون به بها راستین خویش دریافتی است و حتی در بعضی مناطق کشور که توازن بین عرضه و تقاضا وجود دارد، تفریق بها ها را داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه بهره زمین امروز بین  60 لغایت 90 درصد قیمت مسکن است، بیان کرد: این رقم، سهم ابهت است و سیاست‌های گستره زمین تاثیر زیادی را بها مسکن دارد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.