وام ۴۰ میلیونی مسکن از امروز پرداخت می شود

وام ۴۰ میلیونی مسکن از امروز پرداخت می شود

عباس آخوندی در حاشیه بازدید از بعضی از فازهای مسکن مهر شهر پردیس با اعلام اینکه تاکنون یک میلیون و 850 هزار واحد مسکونی مهر در شهرهای مختلف تحویل ملت شده است، از آغاز پرداخت وام 40 میلیون تومانی مسکن به متقاضیان مسکن مهر خبر عدل و گفت: علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی مهر پردیس، ساخت 37 مدرسه در پردیس پیش درآمد شد که ششمین مدرسه نیز در 14 بهمن به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: در حال حاضر ما بیش از 80 هزار واحد مسکونی را در شهر جدید پردیس در دست ساخت داریم که این پروژه یگانه از پروژه‌های ابهت است که در حال انجام است و خوشبختانه در فازهای مختلف آن پیشرفت زیاد احسان را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه مکان‌یابی شهر پردیس و احداث واحدهای آن همواره محل نقد بوده است، افزود: کماکان که همه ملت ایران می‌دانند و مرتب هم مطرح کرده‌ام ساخت شهری به یک‌باره که دو برابر بابل و تقریبا  دو مساوی کاشان که شهرهایی با دیرینگی طولانی در ایران هستند تنها با این قصد که ذهنیتی در مردم برای رفع دشواری ها مسکن شکل بگیرد، نادرست است و در اجرا، دشواری‌های فراوانی به همراه خواهد داشت که ازجمله آن تامین زیرساخت‌های آن است که پیشه بسیار کاستی بود ولی خوشبختانه با همت و وعده‌ای که در دولت یازدهم دیتا شد در فاصله زمانی گوناگون در حال تکمیل و بهره‌برداری است.

آخوندی گفت: ما تصمیم گرفتیم که علاوه بر بحث ساختمان، بحث ایجاد محلات را نیز در دستور پیشه پیمان دهیم که در حال حاضر، علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی، ساخت 37 مدرسه را در پردیس آغاز کرده‌ایم که امروز ششمین مدرسه نیز تکمیل شده و به سهم برداری خواهد رسید.

وی افزود: ساخت 31 مدرسه سایر در شهر جدید پردیس در دستور پیشه و جزو برنامه‌های ما است که به‌تدریج ساخته خواهند شد و اعلام عمومی می‌شوند.

آخوندی با اشاره به بهره‌برداری از 80 هزار واحد مسکن مهر در بهمن ماه 95 در شهرهای مختلف کشور گفت: بر اساس آماری که داریم تا به حال بیش از یک میلیون و 850 هزار واحد مسکونی مهر را تحویل داده‌ایم که از این مقدار بیش از یک میلیون واحد مسکونی در دولت یازدهم و در دوره ما سپریدن شده است و تکمیل بقیه واحدها را نیز در دست انجام داریم.

وی در ضمن از دیگر اقدامات قابل پروا برای تسهیل درخواست متقاضیان مسکن مهر را افزایش وام 30 میلیون تومانی به 40 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: روز گذشته افزایش وام 30 میلیون تومانی به 40 میلیون تومان برای متقاضیان خرید مسکن مهر که تصویب شده بود ابلاغ شد که امیدوارم با این اقدام، متقاضیان بیشتری بتوانند از خدمات دولت برای تهیه مسکن مهر استفاده کنند.

وزیر گذرگاه و شهرسازی گفت: با ابلاغ روز ماضی به بانک‌های مسکن، متقاضیان اخذ وام مسکن مهر می‌توانند از روز شنبه برای گرفتن وام 40 میلیون تومانی مسکن به بانک‌ها مراجعه کنند.

وی گفت: وام مسکن مهر به واحدهایی که تمام نشده و فروش اقساطی نشده‌اند، تعلق می‌گیرد.

 ظاهرا طرح جستار بازخواست وزیر مسیر و جدی شدن آن باعث شده لغایت آخوندی از موضع خویش تا حدودی کوتاهی بیاید و علیرغم مقاومت برای بازدید نکردن از پروژه‌های مسکن مهر روز پنج شنبه