زد و بندهای پشت پرده پروژه شهرک صنعتی ملارد

زد و بندهای پشت پرده پروژه شهرک صنعتی ملارد

امام جمعه ملارد با اشاره به مصوب شدن احداث شهرک صنعتی شهرستان ملارد گفت: این اواخر طی مصوبه‌ای احداث شهرک صنعتی در شهرستان ملارد مورد تأیید قرار گرفته و قرار شد عملیاتی  شود. متأسفانه شنیده‌ایم این شهرک صنعتی را متوقف کردند.
 به‌نقل از  حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری با توجه به مصوب شدن احداث شهرک صنعتی شهرستان ملارد گفت: اخیراً طی مصوبه‌ای احداث شهرک صنعتی در شهرستان ملارد مورد تأیید قرار گرفته و قرار شد عملیاتی و اجرایی شود. متأسفانه شنیده‌ایم این شهرک صنعتی را متوقف کردند.

وی گفت: شهرک صنعتی شهرستان شهریار که در مجاورت محل احداث شهرک صنعتی ملارد قرار داشت مصوب و اجرایی شد اما  ه فاصله یک خیابان دورتر محیط زیست شهرک صنعتی ملارد را تأیید نمی کند و ادارات گوناگون از اجرای آن خودداری میکنند.

امام جمعه ملارد عنوان کرد: به آن‌ها نصیحت می‌کنیم و اعلام می‌کنیم اگر ما می‌توانیم قیمت (احداث شهرک صنعتی) را پرداخت می‌کنیم. ظاهراً جای دیگری به آن‌ها حواله دادند.

وی اضافه کرد : در حال حاضر این شهرک را به منطقه دیگری از شهرستان ملارد منتقل کردند. اما این را هشدار می‌دهیم که این شهرک حق مردم ملارد است. اگر این شهرک صنعتی عملیاتی و اجرایی شود گوشه‌ای از بیکاری مردم و جوانان منطقه را حل می‌کند و توسعه اقتصادی اتفاق خواهد افتاد. این موضوع را حتماً تأیید کنند این حق مردم بخش مرکزی و ملارد است و باید برگردد.

حسینی نوری با اشاره به موضوع فاضلاب شهری در شهرستان ملارد تشریح کرد: بسیاری از زمین‌های کشاورزی و باغات شهرستان ملارد به دلیل کمبود آب خشک شده است.

وی خطاب به مسئولین اذعان کرد: سهم آب منطقه از سد کرج را که نمی‌گیرید هیچ شنیده‌ایم در خصوص آب تصفیه شده فاضلاب شهری که قرار شد به زمین‌ها و باغات خشک شده ملارد بازگردد، قرار است بخشی از آن را به یکی از شهرستان‌های اطراف بدهند. به چه حقی می‌خواهید این حق آبه را که مال این مردم است و باید برای کشاورزی و باغات این منطقه استفاده شود به دیگران بدهید. چه حقی دیگران دارند که بیرون از این شهرستان برای ما تصمیم بگیرند و این حق را به شهرهای دیگر بدهند. این موضوع را مسئولین پیگیری کنند و این حق را به مردم بدهند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.