افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان

افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان

مازندشورا: به نقل از روابط عمومی اداره همه گذرگاه و شهرسازی استان قزوین، علی‌محمد پورکریم در جلسه شورای مسکن ایالت با اعلام این خبر گفت: طی مکاتبه‌ای از سوی وزارت گذرگاه و شهرسازی با استانداران، به تکمیل و واگذاری همگی واحدهای پروژه مسکن مهر الی آخر دولت تأکید و تکلیف شده است.
وی در پیوستگی افزود: در این امتداد مقرر شد که برنامه زمان‌بندی انجام و تعیین و تکلیف واگذاری واحدهای مسکن مهر جاسازی و از سوی دستگاه‌های پیوسته به گذرگاه و شهرسازی اعلام شود.
پورکریم با اشاره به این که از ۵۸ هزار یکتا مسکن مهر در ایالت حدود ۶۱۰۰ واحد آن مانده است، عنوان کرد: بیشتر این واحدها به مدد خدا الی آخر دولت یازدهم گشایش شده و به بهره‌برداری می‌رسد.
این مقام مسئول یادآور شد: برخی از واحدها نیز مربوط به پروژه‌های فرهنگیان و همچنین شهرداری است که تنها از تسهیلات مسکن مهر کاربرد کرده‌اند و امیدواریم با پیگیری دستگاه‌های دست اندرکار اجرای آن‌ها به فرجام برسد.
وی در پیوسته افزود: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که برای تأمین مسکن محرومین بین استانداری و کمیته یاری رسانی امام خمینی (ره) مقرر شد ۱۲۰۰ واحد به محرومین وابستگی گردد الی با اقدامات لازم مراحل واگذار صورت گیرد که تاکنون اقدامی از طرف دستگاه سرپرست یعنی کمیته امداد پیشوا خمینی (ره) صورت نگرفته است.
پورکریم گفت: طی مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش وام ۳۰ به ۴۰ میلیونی به دستگاه‌های زیربط اعلام شده است که این افزایش حائز دو شرط برای اعمال شدن است؛ یک این که پروژه پرکار باشد و دوم دارای عضو مؤثر باشند یعنی برای پروژه عضو پیش‌بینی شده باشد.
وی در پیوسته ذکر کرد: این افزایش وام به منظور افزایش بها واحدهای پایان یافته نیست و صرفاً جهت کمک به تأمین آورده متقاضیان است.
پورکریم با ذکر این که برقراری انشعابات یکتا از موارد مهم و اصلی در واحدهای تکمیل شده در مسکن مهر است، گفت: در جلسات قبلی معاونت عمرانی استانداری تأکید بر راه‌اندازی تمامی انشعابات حتی یک یکتا تکمیل شده در مسکن مهر داشتند و عنوان کردند تکمیل انشعابات با سرعت اکثریت انجام گیرد الی واحدهای تکمیل شده سریع‌تر تحویل متقاضی گردد.
وی در واپسین،انجام افزود: در این باره جا دارد از گردانیدن گاز تشکر اخص داشته باشیم که در تکمیل و وصل هر چه سریع‌تر همگی واحدهای تکمیل شده اقدامات لازم را اتمام می‌دهند در ضمن از اداره برق که همکاری لازم را در این باره داشته‌اند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.