تسهیلات ارزان‌قیمت بانک مسکن در

تسهیلات ارزان‌قیمت بانک مسکن در

 بنابر اعلام بانک مسکن، در این نشست با حضور معاون عمرانی استاندار، فرمانداران، شهرداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی در بخش مسکن استان و مسئولان بانک مسکن برگزار شد، عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی طی سخنانی تاثیر تسهیلات ارزان‌ قیمت بانک در فعالیت بخش مسکن استان و حرکت به سوی رونق اقتصادی و نیز همکاری مسئولان و کارکنان مدیریت شعب استان مرکزی با مشتریان حقیقی و حقوقی بانک و با مسئولان استان، همگام و همسو با اهداف دولت را ستود.

وی گفت: مسئولان استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی دست‌اندرکار و عضو شورای مسکن استان، باید در روند رفع مشکل مسکن مهر در استان مرکزی به عنوان استانی پیشرو و موفق در اعطای تسهیلات مسکن مهر، پرتلاش ظاهر شده و تا قبل از پایان کار دولت یازدهم، با تشکیل جلسات متعدد شورای مسکن، مشکلات موجود را که عمدتاً  با مذاکره، تعامل و تهاتر، قابل تحلیل و رفع هستند را مرتفع کنیم.

در ادامه این نشست مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی گزارشی از وضعیت تسهیلات اعطایی به پروژه‌های مسکن مهر استان، تسهیلات فروش اقساطی شده و پروژه‌های عارضه دار ارائه داد.

وی با بیان اینکه در مجموع بانک مسکن در استان مرکزی از ابتدای طرح مسکن مهر، ۴۲ هزار و ۱۹۸ واحد را تامین مالی کرده گفت: از این تعداد، چهار هزار و ۱۰۹ واحد به دلایل مختلف بلاتکلیف مانده است.

امیری با تاکید بر اینکه در استان مرکزی همدلی و هماهنگی خوبی میان دستگاه‌های مجری و فعال در بخش مسکن وجود دارد افزود: این امر به خصوص  با تدابیر استاندار و معاون امور عمرانی استانداری و همکاری دوستانه سازمان‌ها و ادارات کل چون راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، اداره کل تعاون و بانک مسکن استان، منجر به پیشرفت فیزیکی اکثر طرح‌ها و پروژه‌ها، خاصه در بخش مسکن مهر در استان شده است.

امیری در ادامه به یک هزار و ۵۷۱ واحد عارضه‌دار مسکن مهر استان در شهرهای اراک، آشتیان، خمین، تفرش، مامونیه، فراهان و دو شهر جدید مهاجران و امیرکبیر اشاره کرده و عنوان کرد: هر یک از این واحدها با درصد کمی پیشرفت، رها شده و بلاتکلیف مانده‌اند.

به گفته مدیر شعب استان مرکزی، بانک مسکن طی سال‌های گذشته و امسال با تسهیل در ضوابط و شرایط تسهیلات خود، گام موثری در خروج مسکن از رکود و ایجاد رونق اقتصادی در کشور برداشته و در اقدام اخیر خود، به منظور تسهیل و تسریع در روند تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و فروش اقساطی‌نشده مسکن مهر و ایجاد انگیزه لازم، سقف فردی تسهیلات را از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش داد تا چنانچه پروژه‌ای دارای پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد، فعال و دارای متقاضی موثر باشد، تعیین تکلیف شوند. 

مدیران بانک مسکن در جریان سفر  به استان مرکزی از پروژه‌های مسکن‌مهر چهار شهر اراک، مهاجران، ساوه و امیرکبیر استان مرکزی بازدید کردند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.