افتتاح 760 هکتار طرح جنگل کاری بنیاد برکت در ملارد

افتتاح 760 هکتار طرح جنگل کاری بنیاد برکت در ملارد

فرماندار ملارد گفت: دهستان اختر آباد در شهرستان ملارد تا یکسال پیش اصلی ترین کانون بحران ریز گردها و آلودگی هوا بود که بنیاد، برکت با مشارکت منابع طبیعی ایالت تهران برای مقابله با فرآوری ریز یکی در این منطقه طرح جنگل کاری و بوته کاری را اجرایی کرد.

بهمن خطیبی افزود: براساس تفاهم نامه همکاریبنیاد، برکت وابسته به ستاد اجرایی دستور حضرت پیشوا در بیش از 760 هکتار از اراضی این ناحیه طرح جنگل کاری و بوته کاری را با استفاده از روستائیان آغاز کرد.

وی گفت: این طرح از شهریور ماه سال پیش اجرایی شد و هم الان بیش از 760 هکتار ازاراضی دهستان اختراباد ملارد تحت پوشش گیاهان تغییر ناپذیر قرار گرفته است.

وی گفت: اجرای این طرح باعث کارگماری بیش از نیمی از روستائیان این منطقه شده است و زمین ها این ناحیه را از بیابانی لم یزرع به پوشش گیاهی مناسب تبدیل کرده است.

فرماندار ملارد گفت: در این مناطق چندین هزاراصله نهال به به اتفاق انواع بوته دربرگیرنده انواع آتریپلکس، تاغ، کاج، سرو، توت، داغداغان، زیتون، زرشک، سنجد، بادامک و پسته وحشی کاشته شده است.

خطیبی گفت: اجرای این طرح می‌تواند به اشاعه محدوده‌ی کمربند سبز و برپایی هوای منزه و تندرست در طهران کمک شایان توجهی کند.

براساس این گزارش از مجموع هزار هکتار طرح جنگل کاری بنیاد برکت که امروز به بهره برداری واصله ، 760 هکتار از آن شهرستان ملارد، 90 هکتار در منطقه‌ی مسعودیه طهران و 150 هکتار در منطقه‌ ده سید لواسان است.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.