انتخابات الکترونیک در 4 منطقه شهریار

انتخابات الکترونیک در 4 منطقه شهریار

انتخابات الکترونیک در 4 منطقه شهریار برگزار خواهد شد

فرماندار شهریار از عدم پناه دادن ۳۲ کاندیدا در بررسی‌های هیئت اجرایی این شهرستان خبر داد و گفت: بر پایه توافقات ، انتخابات شورای اسلامی در ۴ ناحیه شهرستان شهریار به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.
به گزارش خبرشهر، سعید ناجی در نشست خبری خود که عصر امروز با حضور رسانه‌های شهرستان شهریار برگزار شد اظهار داشت: اکنون در زمانی هستیم که سوژه انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای  اسلامی شهر و روستا از مباحث داغ روز است.
وی افزود: گزیدمان پیش‌رو هم از لحاظ داخلی و هم از لحاظ بین‌المللی بسیارحائز اهمیت است و در این راستا که کشور عزیزمان بر اساس رأی مردم بنیاد نهاده شده است میزان مشارکت مردمی زیاد اهمیّت دارد بنابر این لازم است کل آحاد جامعه به اخص مسئولان و رسانه‌ها در شراکت هرچه بیشتر ملت قدم بردارند.
فرماندار شهریار با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۸۵۰ نامزد برای انتخابات شهر و روستا در شهریار بیان کرد: شهرستان شهریار با دارا بودن ۷ شهر یگانه از مجموعه‌هایی است که در استان تهران به جهت برگزاری گزیدمان از حساسیّت‌ فوق العاده ای برخوردار است.
ناجی خاطرنشان کرد: در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از ۸۵۸ کاندیدا، ۵۶۸ تن در پهنه شهری و ۲۹ تن نیز در حوزه روستایی ثبت‌نام کرده‌اند که از این شمار ۹۸ تن را بانوان و مابقی را آقایان برپایی می‌دهند که بیشترین میزان مشارکت بانوان در دامنه شهری با رقم ۷۰ نفر بوده است.
وی به ثبت‌نام کاندیداها به جداسازی شهرها در شهرستان شهریار اشاره کرد و افزود: تعداد کاندیداهای نام‌نویسی شده به تفکیک شهرها بدین چهره است که در شهر اندیشه ۱۴۵ تن ، شهریار ۱۷۹ نفر، ۵۶ تن در صباشهر، ۵۱ تن در وحیدیه، ۷۸ نفر در باغستان، ۵۱ نفر در فردوسیه، ۳۷ تن در شاهدشهر و در ضمن ۲۵ نفر در وحیدیه ثبت‌نام کرده‌اند و قابل ذکر است که از این شمار ۹ تن نیز اعلام انصراف داشته‌اند.
۳۲ نامزد در شهرستان شهریار رد صلاحیت شده‌اند
فرماندار شهریار با اشاره به روند بررسی صلاحیت کاندیداها اظهار داشت: از مهّم‌ترین اموری که امروز بعضی به آن‌ها اشاره می‌کنند شمار افراد عدم احراز صلاحیت است که فرمانداری به عنوان تنها مرجع قانونی برای اعلام صلاحیت‌ها همواره کوشش داشته با کاهش گمانه‌زنی‌ها، آسایش را برقرار و طبق تأکیدات وزرات مملکت و مقر ستاد استان تهران و مجموعه شهرستان در هر لحظه از برگزاری انتخابات رعایت مُرّ قانون ملاک تمام امور باشد.
ناجی عنوان کرد: بر پایه بررسی‌های هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان شهریار بر پایه صورتجلسه ارسالی این هیئت، ۳۲ تن عدم احراز صلاحیت آن‌ها اعلام شده است که بیشترین شمار عدم احراز در فردوسیه و باغستان و کمترین آن در اندیشه و شهریار بوده است.
وی در پیوستگی افزود: گردآور شهرستان شهریار با به کارگیری تمام ظرفیت‌های خود در هر لحظه موضوعات مربوط به گزیدمان را به چهره جدی بازرسی کرده و در این راه با افرادی که بخواهند پیش از موعد مقرر، تبلیغات داشته باشند برخورد می‌کند.
در سرانجام فرماندار شهرستان شهریار در پاسخ به سوال گزارشگر در مورد برگزاری انتخابات الکترونیکی در شهریار گفت: طبق توافقات صورت گرفته از مجموع ۷ شهر در شهرستان شهریار، گزیدمان در ۴ شهر اندیشه، باغستان، صباشهر که شورای آن‌ها ۷ نفره است و در ضمن شهرستان شهریار که شورای آن ۹ نفره است به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.