ظرفیت تلفن همراه جوابگوی غرب تهران نیست

ظرفیت تلفن همراه جوابگوی غرب تهران نیست

شهریار- آنتن دهی های نامناسب تلفن همراه در غرب استان تهران موجب شکایت بسیاری از مردم این منطقه شده و ظرفیت های ایجاد شده پاسخگوی خواسته مشترکین نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر گروه استان ها - احسان پرنیان: شهرستان های ملارد، شهریار و قدس سه شهرستان غرب استان تهران هستند که با جمعیتی بسیار بزرگ نزدیک به یک و نیم میلیون نفر در حوزه سرمایه های انسانی در منزله استراتژیک قرار دارند و تقرب آن ها به پایتخت اهمیت این سه شهرستان را بیش از پیش نموده است.

رشد زیاد جمعیت این شهرستان ها موجب شده تا بسیاری از کارشناسان جمعیت این سه شهرستان را تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ میلیون نفر پیش بینی کنند..

طبیعی است که این میزان بالای جمعیت نیاز به خدمات قابل قبول در حوزه های گوناگون از جمله حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند، اما برخلاف نزدیکی به پایتخت اکثریت مردم این منطقه از آنتن دهی همراه اول در این منطقه ناراضی می باشند..

ما هزینه می دهیم و حق داریم خدمات مطلوب بخواهیم

یکی از شهروندان وحیدیه اظهار داشت: همراه اول در شهر وحیدیه به هیچ عنوان آنتن نمی  دهد و با وجود پرداخت هزینه حق داریم مانند سایر مردم از خدمات تلفن همراه استفاده کنیم اما متاسفانه در عمل این مهم امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: ما ساکن محله « قصبه» هستیم و در بیشتر مواقع از آنتن دهی این اپراتور رضایت نداریم، این امر نه تنها برای من که برای همسایه های ما نیز بدین گونه است.

سه ماه است از آنتن دهی خوب محرومیم

یکی از اهالی روستاهای اطراف ملارد گفت: واقعا همراه اول در این منطقه بازدهی مناسب را ندارد.

 ایمان عباسی، از مارلیک نیز در این مورد گفت: حدود سه ماه است که خیابان مریم واقع در مارلیک از برخوردار بودن آنتن همراه اول محروم است و استفاده مناسب از این شبکه برای ما بسیار دشوار شده است.

وی گفت: برخی مسئولین وعده نصب دکل آنتن تلفن همراه در این منطقه را داده اند اما بر سر وعده خود نبوده و همراه اول به هیچ عنوان آنتن ندارد و با مشکلات بسیار می توانیم با کسی تماس بگیریم، از مسئولین درخواست رسیدگی  داریم.

ظرفیت حجمی دکل های نصب شده تلفن همراه در منطقه پاسخگوی جمعیت منطقه نیست

سام توکلی، کارشناس مسائل فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت باید فضای عادلانه ای برای کسب و کار تلفن های همراه در کشور برقرار شود تا ملت از خدمات عادلانه بهره مند شوند

وی افزود: ایجاد رقابت در بازار باعث افزایش کیفیت خدمات دهی شده و مشتری به عنوان مهمترین رکن حلقه کسب و کار رضایت خواهد داشت..

وی افزود: ظرفیت حجمی دکل های نصب شده در منطقه جوابگویی این جمعیت نیست، دید اپراتورهای تلفن همراه به این منطقه یک دید شهرستانی است، در حالیکه جمعیت سه شهرستان ملارد، شهریار و قدس بسیار پر تراکم تر از یک شهرستان بوده و نیاز به تجهیزات مورد استفاده در تهران با همان حجم است.

این کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: باعث تاسف است که در حال حاضر اپراتورهای تلفن همراه فقط به کسب درآمد فکر کرده و گویا رضایت مردم برایشان بی اهمیت است.

توکلی گفت: اگر بتوانیم در حوزه آنتن های تلفن همراه از ظرفیت تولید کنندگان داخلی استفاده کنیم و تنها به واردات اجناس بی کیفیت چینی کفایت نکنیم هم در خرجکرد بودجه صرفه جویی کرده و می توانیم آنتن های بیشتری نصب کنیم و هم کیفیت خدمات دهی بیشتر خواهد شد..

ظرفیت کنونی تلفن همراه پاسخگوی افرادی که در این منطقه از موبایل استفاده می کنند نیست

محمد محمودی شاه نشین، نماینده مردم شهرستان های ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این منطقه روزها به واسطه تعداد کارگاه ها و مراکز کارگاهی و کارخانه ای و صنعتی و خدماتی پذیرای حجم  زیادی از مردم تهران و شهرهای گوشه و کنار است و جماعت زیادی از تهران به این منطقه می آیند..

وی گفت:این افراد به طور طبیعی تعداد بسیاری از تلفن های همراه را با خود به این مناطق آورده  و جمعیت دارندگاه تلفن همراه بین ۳ تا ۴ برابر می شود.

محمودی شاه نشین با بیان این که مواقعی که تعداد افراد استفاده کننده از تلفن همراه زیاد می شود آنتن دهی دشوار تر می شود، اضافه کرد: توزیع شبکه مخابرات برای آنتن دهی و ظرفیت آنتن ها بر اساس کدهای ورودی که در شهرهای مختلف فروخته است معین می شود و جمعیت ورودی به شهرستان ها سبب تکمیل و سر ریز میزان ظرفیت آنتن های شبکه تلفن همراه شود.

نماینده مردم شهرستان های ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی در ادامه به این موضوع اشاره کرد که پیش از این یک مرحله هم این ظرفیت توسط متولیان امر افزوده شده ولی این میزان افزایش کافی نیست و تقاضای ما اضافه شدن بیش از این مقدار ظرفیت است و درخواست مربوط را به مسئولین ارائه کرده ایم، دانشگاه های این منطقه تنها ۴۰ هزار دانشجو دارند، یعنی هر روز صبح فقط ۴۰ هزار دانشجو با موبایل وارد این منطقه می شوند که نیاز است افزایش ظرفیت به طور جدی در دستور کار متولیان امر قرار بگیرد.

به هر صورت امیدواریم در عصر ارتباطات و اهمیت ارتباطات روز که ارتباطات تصویری و بسیاری از انواع دیگر ارتباطات در جهان مطرح است بتوانیم در تقرب پایتخت از رضایت حداقلی ملتی که برای دریافت خدمات هزینه می پردازند را شاهد باشیم.

شایان ذکر است  در این مورد با سعید ناجی ، فرماندار شهریار تماس های بسیاری گرفت تا نظرات نماینده عالی دولت  در شهرستان بزرگ شهریار در این زمینه را منعکس کند اما وی جوابگو نبودند

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.