ظرفیت تلفن همراه جوابگوی غرب تهران نیست

ظرفیت تلفن همراه جوابگوی غرب تهران نیست

شهریار- آنتن دهی های نامناسب تلفن همراه در غرب استان تهران موجب شکایت بسیاری از مردم این منطقه شده و ظرفیت های ایجاد شده پاسخگوی خواسته مشترکین نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر گروه استان ها - احسان پرنیان: شهرستان های ملارد، شهریار و قدس سه شهرستان غرب استان تهران هستند که با جمعیتی بسیار بزرگ نزدیک به یک و نیم میلیون نفر در حوزه سرمایه های انسانی در منزله استراتژیک قرار دارند و تقرب آن ها به پایتخت اهمیت این سه شهرستان را بیش از پیش نموده است.

رشد زیاد جمعیت این شهرستان ها موجب شده تا بسیاری از کارشناسان جمعیت این سه شهرستان را تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ میلیون نفر پیش بینی کنند..

طبیعی است که این میزان بالای جمعیت نیاز به خدمات قابل قبول در حوزه های گوناگون از جمله حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند، اما برخلاف نزدیکی به پایتخت اکثریت مردم این منطقه از آنتن دهی همراه اول در این منطقه ناراضی می باشند..

ما هزینه می دهیم و حق داریم خدمات مطلوب بخواهیم

یکی از شهروندان وحیدیه اظهار داشت: همراه اول در شهر وحیدیه به هیچ عنوان آنتن نمی  دهد و با وجود پرداخت هزینه حق داریم مانند سایر مردم از خدمات تلفن همراه استفاده کنیم اما متاسفانه در عمل این مهم امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: ما ساکن محله « قصبه» هستیم و در بیشتر مواقع از آنتن دهی این اپراتور رضایت نداریم، این امر نه تنها برای من که برای همسایه های ما نیز بدین گونه است.

سه ماه است از آنتن دهی خوب محرومیم

یکی از اهالی روستاهای اطراف ملارد گفت: واقعا همراه اول در این منطقه بازدهی مناسب را ندارد.

 ایمان عباسی، از مارلیک نیز در این مورد گفت: حدود سه ماه است که خیابان مریم واقع در مارلیک از برخوردار بودن آنتن همراه اول محروم است و استفاده مناسب از این شبکه برای ما بسیار دشوار شده است.

وی گفت: برخی مسئولین وعده نصب دکل آنتن تلفن همراه در این منطقه را داده اند اما بر سر وعده خود نبوده و همراه اول به هیچ عنوان آنتن ندارد و با مشکلات بسیار می توانیم با کسی تماس بگیریم، از مسئولین درخواست رسیدگی  داریم.

ظرفیت حجمی دکل های نصب شده تلفن همراه در منطقه پاسخگوی جمعیت منطقه نیست

سام توکلی، کارشناس مسائل فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت باید فضای عادلانه ای برای کسب و کار تلفن های همراه در کشور برقرار شود تا ملت از خدمات عادلانه بهره مند شوند

وی افزود: ایجاد رقابت در بازار باعث افزایش کیفیت خدمات دهی شده و مشتری به عنوان مهمترین رکن حلقه کسب و کار رضایت خواهد داشت..

وی افزود: ظرفیت حجمی دکل های نصب شده در منطقه جوابگویی این جمعیت نیست، دید اپراتورهای تلفن همراه به این منطقه یک دید شهرستانی است، در حالیکه جمعیت سه شهرستان ملارد، شهریار و قدس بسیار پر تراکم تر از یک شهرستان بوده و نیاز به تجهیزات مورد استفاده در تهران با همان حجم است.

این کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: باعث تاسف است