ماه رمضان و فرصت طلایی برای خریداران مسکن

ماه رمضان و فرصت طلایی برای خریداران مسکن

با آغاز ماه فرخنده رمضان درحالی که انتظار می‌رود حجم معاملات خرید وفروش ملک در بازار مسکن به‌طور طبیعی و مطابق با روال هر ساله کاهش یابد اما ...

دنیای اقتصاد کشور:با آغاز ماه فرخنده رمضان درحالی که انتظار می‌رود حجم معاملات خرید وفروش ملک در بازار مسکن به‌طور طبیعی و مطابق با روال هرساله افت کند ولی از سوی دیگر یک ماه پیش رو در عین حال با یک فرصت مناسب برای متقاضیان خرید آپارتمان نیز همراه است.
 

به گزارش «دنیای اقتصاد بمان » درحالی‌که همه ساله در ماه خجسته رمضان متقاضیان خرید وفروش مسکن معمولا به‌طور دوره ای از سپریدن معاملات خودداری کرده و بازار مسکن با کاهش حجم خرید و فروش آپارتمان رو‌به‌رو می‌شود، واسطه‌های قدیمی بازار مسکن به متقاضیان مصرفی خرید آپارتمان توصیه می‌کنند ماه مبارک رمضان امسال فرصتی طلایی برای خریداران مسکن محسوب می‌شود.

به گفته آنها فروشندگان مسکن معمولا در ماه مبارک به علت کاهش دوره ای حجم معاملات حاضر به تخفیف بیشتری به خریداران واقعی هستند و از این طریق آن دسته از متقاضیانی که می‌خواهند آپارتمانی با بها مناسب‌تر خریداری کنند، می‌توانند در ماه رمضان امسال، معاملات خویش را اتمام دهند. هم الان به دلیل آنکه از ابتدای امسال تاکنون حجم مناسبی از فایل‌های مربوط به آپارتمان‌های فروشی به بازار مسکن عرضه شده است بازار با کمبود فایل فروش ملک روبرو نیست و اینموضوع  به نفع آنهایی است که تصمیم به خرید مسکن دارند.

متقاضیان خرید مسکن می‌توانند از فرصت ایجادشده در نتیجه خروج  موقتی بعضی متقاضیان خرید از بازار مسکن استفاده کنند و نیرو چانه‌زنی خویش را برای خرید آپارتمان دلخواهشان با قیمت مناسب‌تر درمقابل فروشنده افزایش دهند. هر چند مطابق با پیش‌بینی‌های کارشناسی  بمان متقاضیان برای خرید آپارتمان در مقطع زمانی فعلی نیازی به عجله کردن ندارند؛ چراکه برآوردها نشان می‌دهد میانگین قیمت واحدهای مسکونی امسال حتی در صورت بروز نوسان، از حد تورم عمومی در بازار ملک فراتر نمی‌رود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.