خبر جدبد بانک مرکزی برای رشد معاملات مسکن در بازار

خبر جدبد بانک مرکزی برای رشد معاملات مسکن در بازار

به گزارش بمان :بانک مرکزی در گزارش خود از بازار معاملات مسکن  در بازار مسکن از رشد داد و ستدها مسکن شهر تهران و افزایش متعادل بها فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی در اردیبهشت ماه سال جاری در سنجش بااردیبهشت ماه پارسال خبر داد.
حجم داد و ستدها که انجام شده اردیبهشت‌ماه در تهران نشان دهنده این است  که اگرچه کماکان شرایط رکودی بر بازار مسکن حکم فرماست با این وجود دومین ماه بهار نسبت به فروردین، طیف اکثریتی از عرضه و درخواست را در بر می گرفت. قیمت متوسط مسکن  به همین صورت روند ملایم صعودی خود را به چهار میلیون و 500 هزار تومان برای هر مترمربع رسید.
بررسی‌ها درباره جنبش فعلی داد و ستدها مسکن در پایتخت(تهران)، در بر گیرنده دو پیام است. رشد 6 درصدی حجم خرید آپارتمان در اردیبهشت ماه  امسال که به معنای فروش 1000 ملک مسکونی اغلب از حجم داد و ستدها اردیبهشت سال پیش است، از جنبش نسبی بازار در مسیر پیش‌رونق سرگذشت دارد.
همچنین تعداد آپارتمان‌های فروخته شده طی ماه پیش،پیام دوم،‌ مشخص می‌کند که بازار داد و ستدها هم اکنون در متوسط رکود-رونق قرار دارند و به همین صورت آماده پیشروی بیشتر است. مطابق روند‌های قبل، تعداد داد و ستدها در دوره رکود، معمولابه کمتر از 12 هزار واحددر ماه،افت می‌کند و درمواقع رونق نیز خرید و فروش ماهانه آپارتمان در پایتخت تهران به نزدیک 17 هزار واحد می رساند.در این صورت، حجم معاملات اردیبهشت ماه امسال، اغلب از دوره رکود‌ و کمتر از دوره رونق است ولی از آنجا که رشد کمی  6 درصدی نسبت به سال گذشته پیدا کرده، نشنا ای از  آمادگی بازار برای پیشروی است.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.