اقدام تروریستی بر بازار مسکن در تهران

اقدام تروریستی بر بازار مسکن در تهران

ساعت24-یک کارشناس بمان گفت: اقدام تروریستی دو روز پیش آنقدر ظرفیت و قابلیت ندارد که بتواند فرآیندهای اقتصاد کشور از جمله بازار مسکن را تحت تاثیر قرار دهد.

سلمان خادم‌المله فرمودند: واقعیت بر این است که در شرایط اضطراری، نقدینگی از بازارهای غیرنقدشونده مشابه مسکن به سمت بازارهای نقدشونده سوق پیدا می‌کند اما این حمله تروریستی غیر منتظرانه در تهران بعید است که بتواند تاثیری در سطوح بزرگ اقتصاد ایران یا حتی بازار مسکن به عمل بیاورد.

او نیز افزودند: واقعیت اصلی بر این است که ما در ناحیه ملتهب خاورمیانه زندگی می کنیم و و چنین اتفاقاتی به دور از انتظار نیست. ولی خدا را شکر که با واکنش به‌موقع نیروهای امنیتی و انتظامی در انجمن و حرم حضرت پیشوا (ره) سخت برطرف شد و احتمال مراجعت تروریست‌ها بسیار اندک است؛ زیرا به تعقیب چنین اتفاقاتی معمولا اقدامات امنیتی تقویت می‌شود و بازداری افزایش  می یابد.

طبق گفته کارشناس مسکن بمان  با بیان این‌که نشانه اقدامات خرابکارانه معمولاکوتاه مدت و دوره ای است، تصریح فرمودند: به طور نمونه دیروز شاخص بورس حدود ۵۰۰ واحد افت را اثر داد اما یقینا در روزهای آینده به شرایط عادی خود برمی‌گرد؛ زیرا این اتفاقات کوچک‌تر متعلق به است که بتواند تاثیری در فرآیند بازار داشته باشد. ممکن است برای مدتی کوتاهی عکس‌العمل‌های هیجانی برپایی کند اما باعث دگرگونی ها بنیادین اقتصادی نمی‌شود.

خادم‌المله اثر اقدامات تروریستی بر بازار مسکن را نیز خنثی عنوان کردند و گفت: عواملی که در بازار مسکن تاثیرگذار است متغیرهای اساسی خیلی جدی است. ولی از این قبیل اتفاقات گرچه ناراحت کننده و دردآور است، تاثیر جدی در پروسه عرضه و تقاضا نخواهد داشت.

وی با بیان این‌که ملت به حیات عادی خویش می‌پردازند تصریح  فرمودند: معمولا پس از اقدامات خرابکارانه سیستم‌های امنیتی و انتظامی از نظر کمی و کیفی بالا می روند. ملت نیز با هم همبستگی دارند. کسانی که این کارها را انجام می دهند ملت ایران را نشناخته‌اند زیرا اتحاد مردم ایران در قبال ترسانیدن امنیت ملی، بالاتر می‌رود و دشمنان قطعا در آینده شکست خواهند خورد.

کارشناس مسکن بر این تاکید داشت : این اقدام تروریستی با همه تلخی‌هایی که داشت با جنگ همسویی ندارد . این یک جنبش کور بدون پشتوانه قبلی بود که فقط تاثیر آن تقویت سیستم امنیتی مملکت در رویارویی با آن خواهد بود. هم‌چنین دیده شده است اتحادی بین سلایق گوناگون فکری در جامعه به وجود آمده است. به طور نمونه شعارها و تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود نشان می‌دهد ملت سلیقه‌های جناحی را کناره گذاشته و متحدتر شده‌اند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.