طرح جدید مالیاتی و افزایش قیمت مسکن

طرح جدید مالیاتی و افزایش قیمت مسکن

به نقل از بمان...حسن محتشم در گفتگویی اختصاصی با گزارشگر خبرگزاری صدا و سیما در ارتباط با گرفتن مالیات از ساخت و ساز املاک گفت:طرح جدید اقتصادی که دولت در ارتباط با مالیات بر ساخت و ساز تصویب کرد ازآن  دسته عوامل جداکننده تولید و همینطور به فروش نرسیدن واحدهای اماده است.
او نیز ادامه دادند: در شرایط کنونی که نیرو خرید کم است و درخواست کننده خرید مسکن وجود ندارد گرفتن مالیات بر درامدهای احتمالی مایه می‌شود انگیزه سازندگان برای ساخت و ساز افت می یابد.
محتشم با در نظر گرفتن به پایین بودن عرضه در چند سال اخیر گفت: دولت به جای اینکه سدی در روبرو سازندگان قرار دهد باید مشوق هایی برای انان در نظر بگیرد تا با عرضه مسکن از انباشت درخواست خودداری شود.
رئیس انبوه سازان فرمانروایی تهران بزرگ تاکید کردند:قطعا وقتی کالایی زیاد می شود نهایتا به بخش مصرف کننده می‌رسد و در بخش مسکن هم به همین گونه است و انبوه سازان مالیات را از خریداران دریافت می‌کنند.
محتشم با در نظر گرفتن اینکه مالیات عامل مهم بازدارنده در دسته رونق بازار مسکن است، ادامه دادند که: دولت باید تجدید نظر کند، زیرا با افزایش ساخت و ساز نیز می‌تواند مالیات بیشتری بگیرد.
وی تأکید داشتند: مالیات باید منصفانه و قاطع باشد و گرفتن مالیات بر فروش نوعی بلاتکلیفی است.
رئیس انبوه سازان استان تهران فرمودند: در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تصویب این نوع مصوبه‌ها باعث ایجاد محدودیت بیشتر در خانه دار شدن اقشار میانه جامعه می‌شود.
محتشم گفت: بالارفتن نرخ دفترچه منطقه‌ای مالیاتی باعث شده بها صدور پروانه ساختمانی در دسته مسکونی ۱۵ و دسته تجاری ۷۰ درصد بالا رود و این افزایش قیمت دلیل بالا رفتن قیمت پایان یافتن مسکن و افت تولید شود.
با تصویب هیئت وزیران، درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر گونه ساختمان (عرصه و اعیانی) در سال ۹۵ مشمول مقررات مالیات بر درآمد است.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.