روند افزایش معاملات در بازار مسکن

روند افزایش معاملات در بازار مسکن

به نقل از گروه مشاورین بمان ....، امیر فتوحی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران فرمودند: ناتوانی مدیریت، کمی منابع مالی وکاهش توان خرید ملت از دلایل رکود بازار مسکن است .
 
ایشان با ذکر اینکه بانک ها برای پرداخت تسهیلات به دسته مسکن محدودیت های زیادی قائل می شوند، گفت: بیش از 80 درصد صنعت ساختمانی مملکت به دسته خصوصی تعلق گرفته است و کمبود نقدینگی دلیلی است که در سال های آینده شاهد سرمایه گذاری اقلیت در صنعت ساخت و ساز مملکت باشیم.
 
فتوحی نیز فرمود: بی گمان تحریک صنعت ساختمانی دیگر بخش های اقتصادی را فعال می کند و افزایش سقف تسهیلات بانک ها برای خرید و ساخت، بازار مسکن و صنعت ساخت و ساز کشو را از رکود بیرون خواهد کرد و این مساله بر رونق دیگر  تقسیم های اقتصادی کشور نیز تاثیرگذار خواهد بود.
 
وی از برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی و سازه های امروزین با رویکرد امروزین حرفه دای خبرداد و گفت: این نمایشگاه دوم لغایت پنجم آبان ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار می شود و از هم الان چندین شرکت درونی و چند شرکت از کشورهای چین، ترکیه، کره جنوبی، آلمان و روسیه برای حضور در این نمایشگاه و ارائه آخرین دستاوردهای جدید مصالح و کالاهای ساختمانی اظهارتمایل کرده اند.
 
مدیرعامل سامانه ملی ساختمانی مملکت اظهارداشت: انجمن متعدد سازان مسکن، سازمان های سامانه مهندسی و سندیکای کمپانی های ساختمانی مملکت و بیش از 40 کمپانی درونی که پروژه های ساخت ساختمان های بالای 100 هزار مترمربع را برعهده دارند در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و هم الان اطلاعات تولیدی کالا و ساختمایه ها یک هزار و 500 کارخانه و شرکت درونی در این سامانه قابل دسترسی است و بزودی اطلاعات سه هزار و 400 شرکت و کارخانه در این سامانه گردآوری خواهد شد.
 
به گفته این مقام مسئول، در این نمایشگاه با شعار صنعت ساختمانی پیشرو در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برای نخستین بار در کشور سیستم های هوشمند ساختمانی، سازه ها و تجهیزات نوین و سیستم های جامع مدیریت آپارتمان ها در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.