گران شدن مسکن نوساز درتابستان

گران شدن مسکن نوساز درتابستان

قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های نوساز در بیشتر مناطق تهران بیشتر از میانگین قیمت معاملات فصل بهار است و با بها که انتظار داریم فاصله چند میلیونی دارد
طی بررسی انجام شده توسط املاک معتبر فایل‌های جدید نشان دهنده آمار آپارتمان‌های نوساز بزرگ‌متراژ و  لوکس در این روزها افزایش زیادی را به نظر می‌رسد واحدهایی که در آینده ساخته شده و کلید نخورده، همچنان در حال فایل شدن است. این آپارتمان‌ها عمدتا با قیمت‌های پیشنهادی بیشتر از قیمت معاملات قطعی ماه‌های اخیر فایل شده‌اند. به‌عنوان مثال واحد 100 مترمربعی واقع در خیابان گلبرگ شرقی در طبقه سوم یک آپارتمان چهار طبقه تک واحدی، به قیمت مترمربعی 6 میلیون و 700 هزار تومان عرضه شده است و این موضوع در حالی است که با وجودبرخورداری از امکانات کامل، بها این گروه از آپارتمان‌ها در گلبرگ عمدتا بین 4 تا 4 میلیون و 700 هزار تومان می باشد. آپارتمان نوبنیاد 122 مترمربعی دیگری واقع در منطقه پونک، سردار جنگل در یک آپارتمان 6 طبقه سه واحدی دارای امکانات کامل دربرگیرنده انباری، پارکینگ، آسانسور و ایوان بوده و دو خوابه است، به قیمت پیشنهادی هفت میلیون و 100هزار تومان عرضه شده و این در حالی است که میانه بها آپارتمان نوبنیاد در این محدوده بین پنج میلیون و 700 الی 6 میلیون و 500 هزار تومان است.
مشاوران املاک اعتقاد دارند اصرار مالکان آپارتمان‌های نوساز به عرضه ملک خود با قیمت‌های بالاتر موجب ترک بازار مسکن از سوی دسته جمعی از متقاضیان خرید شده و این سوژه می‌تواند به رونق بازار لطمه بزند. تعدادی از واسطه‌های ملکی که قبل از این مدعی بودند افزایش قیمت ملک می‌تواند به گرم‌تر شدن بازار داد و ستدها منجر شود، الان تاکید می‌کنند که رشد بها باید مهار شده باشد و فضایی که مالکان در آن قیمت‌های «غیرکارشناسی» را برای ملک خویش در نظر داشته باشند، قطعا کمکی به خارج شدن کامل بازار مسکن از رکود نمی‌کند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.