خبر خوش گران نشدن کرایه ها

خبر خوش گران نشدن کرایه ها

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران پیش‌بینی کرد که از نیمه دوم شهریورماه شروع رونق در بازار مسکن خواهد خورد.
حسام عقبایی با بیان اینکه در ارتباط با بازار خرید و فروش و وضع داد و ستدها بازار مسکن در ۳ ماه ابتدایی سال 96 فرمودند: در ۳ ماه بهار بازار مسکن  نزدیک  آرام بود. نصف پیش درآمد فروردین‌ماه تعطیلات نوروز را پشست سر گذاشتیم و به همین جهت تغییرات زیادی در این بازار مشاهده نشد.
 
وی با تاییدبر اینکه: هرچند در سال‌های ۹۲ لغایت ۹۵ بیش‌ترین حجم معاملات سالانه در ماه اردیبهشت اتفاق افتاده اما در اردیبهشت‌ماه امسال با توجه به همزمانی گزیدمان ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مردم برای به پایان رساندن معاملات خویش الی موعد برقراری استقامت در فضای سیاسی مملکت دست نگه داشتند که این امر در بازار داد و ستدها و پیامد به جریانات سیاسی طبیعی است.
 
به گفته عقبایی، در خردادماه داد و ستدها بازار مسکن راز و نظم گرفت و حجم خرید و فروش‌ها بالا رفت.
 
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران تاکید کرد: بر همین بنیاد پیش‌بینی می‌شود که روند رو به رشد داد و ستدها بازار مسکن ادامه داشته باشد و حتی در شهریورماه رونق بازار مسکن نیز کلید بخورد.
 
وی در ارتباط با بها مسکن در ماه‌های پدران هم اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها و اطلاعات بازار مسکن لغایت سرانجام شهریورماه به عقیده نمی‌رسد با روند صعودی در قیمت‌ها روبه‌رو شویم و طبق روال معمول مردم برای عقد و یا تمدید قراردادهای خویش اقدام می‌کنند.
 
کرایه‌خانه گران نمی‌شود
عقبایی درباره بازار اجاره‌بها هم گفتند: در این ماه‌ها افزایش اجاره‌بها در شهرهای حقیر چشمگیر نبوده و قیمت‌های سال گذشته در نظر گرفته شده است.
 
وی نیز گفتند: در شهرهای با جمعیت بالا اما کرایه خانه‌ها رشد متوسط ۷ لغایت ۱۰ درصد را تجربه کردند که بیش‌ از این را نه بازار کشش دارد و نه مستاجران تاب پرداخت.
 
وی با بیان اینکه شاخص اجاره‌بها بر بنیاد بها مسکن تعیین می‌شود، ابراز کرد: تا زمانی که قیمت مسکن افزایش نیافته است، دلیلی هم برای افزایش نرخ‌ها در بازار کرایه وجود نخواهد داشت.
 
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران خاطر نشان کردند: تاقبل شهریورماه نیز روال به همین ترتیب ادامه خواهدیافت و بازار آرامی را در تقسیم اجاره‌بها شاهد خواهیم بود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.