بازگشت سرمایه به بازار مسکن

بازگشت سرمایه به بازار مسکن

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مصطفی قلی خسروی در رادیو اقتصاد فرمودند: دولت باید برای رونق ساخت و ساز حداکثر تا  80 درصد از خرج های ساخت و ساز را در قالب وام به سازندگان اعطا کند که سازندگان بتوانند با کسر مبلغ وام از بها نهایی، واحد مسکونی ساخته شده با وام را به خریداران  بفروشند.
وی در ضمن در خصوص تغییر قوانین در بازپرداخت وام های بانکی نیز اظهارداشتند : دولت باید امکاناتی را مهیا کند که در صورتی که بازپرداخت وامی از سوی سازنده ویا خریدار منزل به مدت سه نوبت به دیرکرد افتاد بانک ها بتوانند خانه فروخته شده را به حراج بگذارند تا به سرعت نقدینگی قفل شده در اعطای تسهیلات آزاد شود.
رئیس اسبق اتحادیه مشاوران املاک با مطرح اینکه صنعت ساختمان به عنوان یک صنعت پایه در اقتصاد و موتور محرکه بیش از 100 رسته شغلی است بر لزوم تعیین راهکارهای بنیادین برای برونرفت این صنعت از رکود در جامعه پافشاری کرد.
وی در ادامه با اشاره به این موضوع که دولت باید با اعطای وام های بانکی به سازندگان مسکن آنان را راغب به ساخت و ساز کند، افزود: خروج بازار مسکن مملکت از رکود به هیچگونه بدون مراجعت رونق به ساخت و ساز امکان پذیر نیست.
خسروی با تصریح اینکه بازار مسکن تنها در صورت رونق ساخت و ساز از رکود بیرون می شود، یادآورشد: برنامه ریزی و سیاست گذاری ها برای احیای صنعت ساختمان باید به نحوی باشد که منجر به مراجعت دلیل و نقدینگی به بازار ساخت و ساز شود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.