وضعیت بازار مسکن تا سال آینده

وضعیت بازار مسکن تا سال آینده

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با در نظر گرفتن رکود در بازار مسکن گفت : بدون جهش قیمت به احتمال زیاد، بازار معاملات مسکن کشور تا یک ساله آینده رونق می گیرد.
 «محمدرضا قاسمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بازار معاملان مسکن هنوز در رکود است و تا وقتی که این بازار رونق نیابد، ساخت و ساز ها در کشور افزایش نمی یابد.
وی با ذکر اینکه پیش بینی ما این است که تا یک سال آینده جهشی در قیمت مسکن نداریم ، گفت: چنانچه قیمت مسکن افزایش یابد، متناسب با نرخ تورم خواهد بود و هرچه سرمایه گذاری ها در این حوزه بیشتر شود اشتغال و تولید در تقسیم مسکن رونق خواهد گرفت.
قاسمی از ورود افراد غیرحرفه ای و بدون شایستگی و بعضی از بانک ها در حوزه ساخت و ساز انتقاد کرد و گفت: ورود افراد بدون صلاحیت در پهنه ساخت و ساز این بخش را مبتلا انحراف و کسب و کار می کند و همواره شاهد کسب و کار هلدینگ های بانکی در بازار مسکن می باشیم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کردند: متاسفانه سیاست های غلط مسکن در گذشته باعث افزایش خانه های خالی در کشور شده، به طوری که بخش عمده ای  از سرمایه های مملکت در منزل های خالی زندان شده و هیچگونه فایده ای برای اقتصاد ملی ندارد.
وی با اشاره به مزیت های استفاده از فضای مجازی برای انجام معاملات مسکن خاطر نشان کرد : استفاده از روش های سنتی گذشته از جمله اعلان در روزنامه در حال برداشته شدن است و به کارگیری مشاوران املاک مطمئن در فضای مجازی امن مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات می تواند در رونق بازار داد و ستدها مسکن مملکت بسیار تاثیرگذارباشد.
قاسمی در پایان سخنانش با بیان این از 7 ماه پیش به کارگیری فضای مجازی و نظام آلونک در دفاتر مشاوران املاک در پیش درآمد شده است، گفت: برای به کارگیری فضای مجازی برپایی بسترهای امن زیاد ضروری است لغایت ملت با اطمینان بیشتری در دفاتر مشاوران املاک داد و ستدها خویش را اتمام دهند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.