افزایش وام مسکن در راه است

افزایش وام مسکن در راه است

حامد مظاهریان اظهار کردند: سیاست کلان ما حمایت از نرخ پایین بهره، افزایش رقم و نیز طولانی شدن مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن است. شرط این مساله هم این است که نظام بانکی بتواند خود را از دارایی های متفرقه آزاد کند.

وی افزود: پیشنهاد و دفاع هر روزه ما در برابر اقتصادهای کلان این است که رقم تسهیلات در جهت بالا بردن قدرت خرید متقاضیان مسکن افزایش پیدا کند.

معاون وزیر گذرگاه و شهرسازی در پاسخ به این سوال مهم و اساسی که آیا دولت دوازدهم در نظر دارد نرخ سود تسهیلات مسکن را از ۹.۵ درصد کاهش دهد، گفت: بله ما فکر می کنیم متناسب با نرخ سود بانکی که ان شاءالله کم می شود، نرخ سهم تسهیلات بانکی هم کهش می یابد.

مظاهریان در ضمن نظام املاک و اسکان را در حال طراحی عنوان و تصریح کردند: نظام املاک و اسکان طراحی شده و نسخه "بتا"ی این سامانه در دسترس قرار دارد اما لازم است به تدریج بانکها به آن وصل شوند.

وی درخصوص پیش بینی از آینده بازار مسکن گفت: تازه خوشی که می طاقت اعلام کرد این است که همچون چهار ساله گذشته در یک سال آینده نیز افزایش شدید بها قبل بینی نمی شود و نرخ رشد بها مسکن حول و حوش تورم خواهد بود. این مساله کمک می کند تا خریداران واقعی در بازار حضور پیدا کنند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.