حداکثر زمان واریز سهام عدالت تا یک ماه دیگر

حداکثر زمان واریز سهام عدالت تا یک ماه دیگر

بررسی صحت شماره شبای مشمولین سهام عدالت

با از سرگیری رسیدگی صحت شماره حساب مشولین سهام عدالت، مشمولینی که عدد حساب آن ها مورد تایید نباشد پیامکی از جانب سازمان خصوصی سازی جهت اصلاح شماره شبا اخذ خواهند کرد.
در حالی که در بهمن ماه ساله پیش شاهد رونمایی از نظام سهام عدالت بودیم که تا کنون از 49 میلیون مشمول سهام عدالت بیش از 50 درصد صورتحساب گرفتن و از این میان نزدیک 29 میلیون نفر نیز عدد شبای خویش را به سامانه ارائه کرده اند.
 
در این صورت مشمولین سهام عدالت تا اواخر شهریور ماه فرصت دارند تا اقدام به ورود عدد شبای خود در سامانه به نشان www.samanese.ir کنند، همچنین افرادی که در این ظرف زمانی شماره شبای خویش را به نظام ارائه ندهند در سری نخست دربرگیرنده دریافت سوده نخواهند شد ولی فایده سهام این اشخاص به صورت امانت نزد سازمان خصوصی سازی باقی خواهد ماند.
 
در این صورت هر چند موعد بررسی عدد های شابی مشمولین برای واریز سوده سهام عدالت 15 روز اعلام شد که این سررسید چند هفته ای به تاخیر افتاد و سرانجام سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه ای خبر از بررسی راستی آزمایی شماره های شبا داد که این اطلاعیه به شرح زیر است:
 
بعد از پی گیری مکرر از سوی این سازمان با ارسال نامه ای در روز پیش بدست بانک مرکزی به کلیه بانک های عامل و موسسات اعتباری کشور، حقیقت آزمایی شماره های شبای بانکی مشمولان سهام عدالت که مدتی متوقف شده بود، مجددا شروع شد.
 
حال با این وضعیت به زودی عدد شبای مشمولینی که در صحت عدد حساب آن ها هنوز به تایید نرسیده مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید شماره شبا، سازمان خصوصی سازی این موضوع مهم را از راه پیامک به مشمولین آگاهی رسانی خواهد کرد تا این اشخاص در اولین فرصت عدد شبای درست خویش را گرفتن و مجددا به این سازمان ارائه دهند.
 
سود سال 95 سهام عدالت در شهریور ماه سال جاری به حساب مشمولین واریز خواهد شد که مبلغ آن برای افرادی که سرمایه خویش را تا سقف یک میلیون تومان کامل کرده باشند 150 هزار تومان و برای دیگر سهامداران به نسبت میزان سوددهی سهام کمپانی ها تعیین خواهد شد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.