قیمت مناطق پرفروش تهران

قیمت مناطق پرفروش تهران

آخرین خبرهای رسمی بانک مرکزی ایران از وضعیت بازار مسکن در ماه پیشین نشان می دهد که منطقه 5 تهران در مرداد ماه امسال بیشترین شمار معاملات مسکن را داشته است.

 در این روزها تقاضا در بازار مسکن به سمت خانه‌های کم متراژ و متناسب با توان خرید قشر متوسط جامعه در حال جنبش است. از این جهت خانه‌های کمتر از 100 متر زودتر به رونق می‌رسند و زودتر قابل فروش هستند و بر اساس گفته مسئولان و کارشناسان املاک بازار مسکن، خانه‌های لوکس همچنان در دوره رکود خواهند ماند و دوره رکود این خانه ها طولانی‌ مدت تر است.

در حال حاضر که آخرین گزارش‌های بانک مرکزی نشان دهنده این است که در مرداد ماه پیش از وسط مناطق 22 گانه شهر تهران بزرگ ، منطقه 5 با بهره 15.8 درصدی از کل دادوستدهای خرید و فروش مسکن، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق 4 و 2 به ترتیب با بهره های 11.0 و 9.9 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته است. در مجموع 73 درصد از همه شمار داد و ستدها اتمام شده در شهر طهران مربوط به منطقه شهر به ترتیب مناطق 5، 4، 2، 14،8،10، 7،1،15 و 11 خواهد بود . 
  
منطقه 5 در غرب تهران شامل ناحیه های آیت الله کاشانی، اشرفی اصفهانی، باغ فیض، بلوار تعاون، بلوار فردوس، بولیوار، بیمه، جنت آباد، سازمان برنامه ، ستاری، سردار جنگل، سولقان، شاهین، شهر زیبا، شهران، شهرک اکباتان، شهید مهدی باکری، پونک و پیامبر خواهد بود و در جدول پایین قیمت خانه های این محلات در متراژهای مختلف آورده شده است :

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.