رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال 96

رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال 96

طبق گزارش های  کارشناسان بازار مسکن از رونق گرفتن بازار مسکن در نیمه دوم(پاییز) سال 96 خبر داد.
عباس شوکتی کارشناس مسکن در مصاحبه ای با گزارشگر مسکن گروه اقتصادی ، ،با ذکر اینکه  پاییز سال 96 شاهد سریعتر شدن شیب رونق بازار مسکن خواهیم بود،گفت:زمان پرداخت تسهیلات بانکی به بسیاری از منزل اولی‌ها در پاییز سال ۹۶ تعیین شده است که این امر سبب شده بازار مسکن بهبود یابد.
شوکتی با اشاره به ثبت سالانه ۸۰۰ هزار زناشویی و تامین مسکن برای این افراد ، افزودند : به طور قطعی تمامی زوج‌ها در ابتدای زندگی مشترک تمایل به منزل دار شدن دارند، اما مشکل  اصلی بی پولی و کمبود نیرو خرید این افراد می باشد که دولت باید فکرهایی برای این مساله بیندیشد؛ به راستی نباید وجود خانه‌های خالی و نبود درخواست را به عادی بودن شرایط تعبیر کنیم.
در این صورت این کارشناس مسکن افزود: بازار مسکن از عرضه و تقاضا تبعیت می‌کند و طرح موضوعاتی مشابه پریشانی مشاوران املاک در بازار با واقعیت‌های علم اقتصاد همخوانی ندارد.
وی با ذکر این مسعله امروز صنعت ساختمان و مسکن بیش از هر موقعیت دیگری نیازمند مشارکت بانک هاست، افزودند: مقام معظم رهبری و رییس جمهوری جناب آقای روحانی ، بانک‌ها را از بنگاهداری منع نموده اند، ولی شاهد این موضوع خواهیم بود که سامانه بانکی همواره به جای کمک به اقتصاد ملی و واحد‌های تولیدی، خودش بنگاهداری کرده  است.
این کارشناس مسکن یاد آور شدند : سامانه بانکی به علت اینکه املاک ها خوبی نبوده باعث قفل شدن سرمایه‌ها شده است که نمونه ای از این مورد را می‌توان در ساخت و ساز واحد‌های تجاری  فاقد متقاضی مشاهده کنیم .

 

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.