کاهش نرخ سود بانکی و تاثیر مثبت آن بربازار مسکن

کاهش نرخ سود بانکی و تاثیر مثبت آن بربازار مسکن

به گزارش یک کارشناس مسکن با اشاره به این‌ موضوع  که در پاییز ماه امسال شواهدی بر رونق در بخش مسکن خواهیم داشت ، گفت: کم شدن نرخ سود بانک‌ها شروع خوبی برای به وجود آمدن  رونق مسکن در شرایط فعلی بوده است و در ادامه این روند تا بهار سال آینده ینی اوایل سال97 به رونق بیشتر این بازار کمک خواهد کرد.
بیت الله ستاریان عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز افزودند: با دید مثبت به سیر تحول رونق داد و ستدها مسکن در یک ماهه آینده گفت: کاهش نرخ سود بانک‌ها آغازی برای به وجود آمدن رونق مسکن در شرایط فعلی بوده است و ادامه این روند تا بهار سال آینده به رونق اغلب این بازار مسکن کمک خواهد کرد.

ستاریان گفت:با رفع برخی تحریم‌ها بعد از برجام را نیز کارساز خواند ویادآوری کردند: کمی تحریم‌ها و آزادسازی پول‌های بلوکه شده نیز  اگرچه با تاخیر  به سزایی بوده ولی اکنون تاثیر خویش را  بر بازار مسکن گذاشته است. منابعی که از فروش نفت توسط دولت وارد این تقسیم شد و انجام مبادلات بازرگانی با سایر کشورها نیز بر رونق همه بخش‌ها از آنگونه مسکن مشهود است.
وی با اشاره به موضوع افزایش صدور پروانه‌ها و افزایش خرید و فروش این کالای باید نیز گفت: کاهش نرخ سود بانک‌ها تا حدی سرمایه‌ها را به سمت بازار مسکن می‌آورد و چنان‌چه این تقسیم بتواند با رونق اغلب جذابیت سرمایه‌گذاری به وجود می آید. سبب جذب سرمایه‌های بیشتر در بین دیگر بازارها نیز خواهد شد.
این کارشناس اقتصادی با کاهش دوباره نرخ سود بانک‌ها را قابل بحث و بررسی عنوان و تصریح کردند: اگر کاهش دیگری در نرخ سود بانک‌ها پژوهشگر شود نمی‌توان انتظار داشت که سرمایه به بازار مسکن مهاجرت کند، اما رونق دیگر بخش‌ها بر رونق بازار مسکن بی‌تاثیر نخواهد بود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.