طرح جدید واگذاری مسکن مهر به کمیته امداد

طرح جدید واگذاری مسکن مهر به کمیته امداد

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفتند: وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری بخشی از واحدهای بدون درخواست کننده مسکن مهر به کمیته امداد نیازمند قانون مصوب انجمن است.

به گزارش خبرنگاران، سید پرویز فتاح با اشاره به اخبار در خصوص نحوه واگذاری مسکن مهر به کمیته یاری رسانی گفت:حدود دو هفته گذشته در جلسه ای با حضور وزیر مسیر و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس پیشنهادی از جانب ما در این باره ارائه شد که مزیر محترمه از این پیشنهاد استقبال کردند.

ایشان افزودند: مقرر شددر گام نخست دو هزار و در مرحله دوم نیز 10 هزار واحد مسکن مهر به کمیته امداد رسانی واگذار شده است و این طرح در مراحل بعدی نیز ادامه دارد.

فتاح یادآور شد: باید بتوانیم از نظر حقوقی و مالی مشکلات در پسندیدن گرفتن این واحدها را حل کنیم چراکه شدنی است وزارت راه و شهرسازی به این دلیل که اموال و زمین دولت را به ما واگذار می کند نیاز به قانون داشته باشند.

وی ادامه دادند: قرار بر این شده است ما به عنوان کمیته امداد طرح خویش را به کمیسیون عمران انجمن ارائه دهیم و نمایندگان عضو این کمیسیون اعلام آمادگی کردند که این موضوع را به صورت طرح در صحن علنی مطرح شده است و تبدیل به قانون کنند که روند آن خوب پیش می رود تا بتوانیم نتیجه گیری عملی داشته باشیم.

رئیس کمیته امداد پیشوا خمینی (ره) با بیان اینکه هم اکنون با وزارت راه و شهرسازی برای اخذ واحدهای مسکونی هستیم  تصریح کردند: باید اعلام نماییم که در کدام شهرها و استان ها این نیاز وجود دارد چراکه شدنی است در یک شهر مسکن مهر بدون درخواست کننده وجود  داشته باشد که ما در آن شهر مدد جو نداشته باشیم و یا واحدی باشد در نقطه مرغوب شهر با قیمتی گران که در اختیارگرفتن آن برای کمیته امداد و مددجویان صرفه نداشته باشد.

وی با اصرار بر این اصل گفتند: هم اکنون شرایطی وجود دارد که باید با وزارت راه و شهرسازی به تفاهم دست پیدا کنیم اما خوشبختانه مخالفتی وجود ندارد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.