موضوع جدید تسهیل وام مسکن

موضوع جدید تسهیل وام مسکن

طبق گزارش های انجام شده حسین عبده تبریزی با اعلام این گزارش افزودند: یکی  از این اصلاحات، افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم از ۱۲ به ۱۵ سال، کاهش نرخ سود از 9.5 به ۷ درصد رسیده و کاهش مدت سپرده‌گذاری از شش به چهار ماه می باشد. نیت از کاهش مدت سپرده گذاری به چهار ماه این موضوع می باشد که فرد متقاضی، پس از چهار ماه، به اندازه مبلغ سپرده گذاری شده، می تواند وامی را دریافت کند و بعد از هشت ماه دوبرابر آن امتیاز وام خواهد داشت.
 
این طرح موضوع تسهیل شرایط اخذ وام مسکن از آغاز به کار دولت دوازدهم ارائه شد. بعد از آن هفدهم شهریورماه بود که وزیر راه در مشهد صریحا از پیشنهاد خویش به مسئول جمهور برای کاهش یافتن دوره چشمداشت وام مسکن سخن گفتند. حتی بحث مورد نظر آنقدر مهم بود که دوازدهم مهرماه مظاهریان دستیار وزیر مسیر راه و شهرسازی از شرایط جدید وام مسکن طی هفته آینده – یعنی هفته سوم مهرماه- خبر داد.
 
دو روز پس سلامی مشاور وزیر مسیر وشهرسازی هم جزئیات جدید وام مسکن را اعلام کرد. وی در شرایط جدید بازپرداخت را ۱۵ ساله، نرخ سود را هشت درصد و دوره سپرده گذاری را پنج ماه اعلام کردند ولی هفته بعد این اظهارات او تکذیب شد و خبری هم از اعلام جزئیات این وام در هفته سوم مهرماه نشد. بعدها بعضی اخبار از مخالفت بانک مسکن با این پیشنهاد و درخواست هیئت مدیره آن برای دریافت یارانه فایده تسهیلات از دولت خبر دادند.
 
اول آبان ماه بود که مدیرعامل بانک مسکن هم صریحا سوژه را رد کرد و گفت: تا به حال هیچ پیشنهادی از طرف این بانک برای افزایش موعد بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن برای متقاضیان منزل یکم به بانک مرکزی ارسال نشده است.حالا و پس از نزدیک سه ماه، طبق گفته عبده تبریزی، بانک مسکن هم همراه شده و وزارت راه و بانک مسکن پیشنهادهای خود را برای تایید پایانی به بانک مرکزی ارسال کرده اند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.