جدول رشد معاملات مسکن در اردیبهشت 97

جدول رشد معاملات مسکن در اردیبهشت 97

براساس گزارشات حاکی از گرانی مسکن و افزایش رشد معاملات در اردیبهشت ماه امسال، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵۹.۸ میلیون ریال می باشد که نسبت به ماه سال قبل ۳۴.۸ درصد افزایش نشان می دهد.

براساس گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران معادل ۱۲۵.۵ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۷.۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق می باشد.

رشد قابل توجه حجم معاملات در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به فروردین ماه، عموما ناشی از تعداد کم معاملات ثبت شده در فروردین ماه بوده که متاثر از تعطیلات نوروز هرساله در سطحی بسیار پایین‌تر از سایر ماه‌های سال رقم خواهد خورد.

همچنین در اردیبهشت 97، واحد‌های مسکونی با سطر زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع، ۵۵.۶ درصد از معاملات را به خود اختصاص دادند که از این میان، بیشترین سهم از معاملات انجام شده نیز به واحد‌های مسکونی با زیربنای «۶۰ تا ۷۰» متر مربع اختصاص داشته است.

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال 96 به ترتیب ۱۱ و ۹.۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.