آشفتگی در بازار مسکن

آشفتگی در بازار مسکن

رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه هم‌اکنون برداشت واحدی از نیاز کشور به مسکن وجود نخواهد داشت ، اظهار کردند: دولت معتقد می باشد به لحاظ تعداد واحدهای مسکونی، کشور اشباع شده است و ما نیاز به تولید مسکن دیگری نداریم و این در حالی است که کشور با کمبود مسکن مواجه خواهد شد.

 وی افزود: طبق بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس کمبود سه میلیون واحد مسکونی در کشور احساس می‌شود و ما باید سالانه ۸۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کنیم اما توان تولیدکنندگان کمتر از ۴۰۰ هزار واحد است.

رضایی‌کوچی بیان کردند : متاسفانه عرضه و تقاضا در بازار مسکن بهم ریخته و نظارت‌های ضعیف و سلیقه‌ای در این بازار سبب ایجاد آشفتگی شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کردند: طرح مالیات بر خانه‌های خالی چند سال پیش مطرح شد اما متاسفانه این طرح هنوز به مرحله اجرایی نرسیده‌ 

وی گفتند: متقاضیان مسکن و مستاجران در این بازار با مشکل مواجه شده‌اند و در این بین هیچ دستگاه متولی رسیدگی به این موضوع نیست.

رضایی‌کوچی تأکید داشتند: باید نظارت بر دستگاه‌های اجرایی افزایش یابد و در همین خصوص هفته آینده کمیسیون عمران مجلس از وزیر راه و شهرسازی و دستگاه‌های مسئول دعوت کرده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید سامانه‌ای برای کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن طراحی شود، گفت: مجلس ایده طراحی سامانه تعیین املاک و مستغلات را به وزارت راه وشهرسازی ارائه و وزارت راه وشهرسازی با آن موافقت کرده است.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.