کاهش قیمت دلار و رز در بازار ثاونیه

کاهش قیمت دلار و رز در بازار ثاونیه

احمد انارکی محمدی، با توجه به کاهش نرخ دلار در این روز ها ، اظهار داشتند: یکی از ایراداتی که به دولت وارد شده است  این بود که کارشناسان اقتصادی تنها به بازار رسمی توجه می‌کردند و بازار غیر رسمی را رها کرده بودند و همین امر سبب افزایش رشد بی شمار  نرخ ارز شده بود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفتند: وقتی از رئیس بانک مرکزی موضوع نرخ دلار را پیگیری کردیم اصرارداشتند که تنها یک رقم در این زمینه وجود خواهد داشت اما در بازار غیر رسمی ارقام بالایی مبادله می‌شد که اگر دولت نیم نگاهی به این بازار داشت می‌توانست ارزها را با مدیریت خوبی هدایت کند .

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه دادند: دولت با پا پیش نذاشتن در بازار ثانویه از زیر هدایت ارزهای سرگردان شانه خالی کرد و افراد توانستند ارز خود را با هر قیمتی که می‌خواهند به فروش برسانند از سوی دیگر متقاضی نیز برای رفع نیاز خود زیر بار هر قیمتی می رفتند .
وی گفتند: ارزها در بازار غیر رسمی به دست دلالان ارز و دلار افتاد و بدون نظارت بر خرید و فروش این افراد قیمت دلار افزایش زیادی داشت. این نماینده مجلس با اشاره به راه اندازی بازار ثانویه ارز در آینده نزدیک، اظهار داشت: از زمانی که دولت زیر بار ایجاد بازار ثانویه ارز رفته است و تا حدودی بازار سامان یافته است شاهد روند کاهشی قیمت دلار خواهیم بود .

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.