پیش بینی جدید کاهش قیمت مسکن

پیش بینی جدید کاهش قیمت مسکن

 عضو کمیسیون عمران مجلس، حسن خسته‌بند با اشاره به اظهارات برخی مسئولان در مورد دلالان مسکن و همچنین ایجاد جو روانی از سوی برخی مشاوران املاک سبب اصلی گرانی مسکن در امسال شد، اظهار کرد: دلالی یک قسمت مهم از واقعیت گرانی مسکن می باشد، اما همه  علل گرانی به این موضوع مر بوط نمی شود.

وی با بیان این‌که بخش زیادی از گرانی مسکن ناشی از نگه داشتن یکسانی قیمت به مدت سالیان متمادی در این حوزه و رها شدن ناگهانی آن  می باشد ، افزود: اکنون با رها شدگی فنر قیمتی در بخش مسکن قیمت های نجومی بسیاری در این بازار پیش آمده است .

وی با انتقاد از روند سرایت گرانی به بازارهای مختلف می نمود، تصریح کرد: هم اکنون گرانی مصالح ساختمانی در همه بخش ها یکی از معضلاتی می باشد که تاثیرات منفی بر بازار مسکن خواهد داشت .
وی با بیان این‌که بی برنامگی بیش از هر عامل دیگری بر حجم حباب قیمت مسکن ، تصریح کرد: عدم ساخت و ساز مسکن به اندازه نیاز کشور در سال های اخیر نیز از عمده دلایل دیگر گرانی مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه ساخت سالی 800 هزار واحد مسکونی در کشور می تواند تا حدودی به ثبات قیمتی در بازار مسکن کمک کند، گفت: متاسفانه سرمایه های سرگردان نیز عامل مهم دیگری هستند که وضعیت بازار را نامطلوب کرده اند. با رویه فعلی پیش بینی ها به سمت وخیم تر شدن وضعیت بازار مسکن هدایت می شود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.