تعیین نرخ منصفانه اجاره بها توسط صاحب خانه ها

تعیین نرخ منصفانه اجاره بها توسط صاحب خانه ها

عضو کمیسیون عمران مجلس گفتند: اگر مالکان قیمت منصفانه ای را برای اجاره ملک خود در نظر می گرفتند مستاجران دچار مشکل نمی شدند
 مجید کیان‌پور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع گفتند باید تلاش کنیم ارزش پول ملی در کشور همانند قبل حفظ شود، گفتند: متأسفانه با کم شدن ارزش پول ملی نرخ مسکن افزایش یافته و بازار نابسامانی در این بخش ایجاد شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون افزایش قیمت مسکن متأثر از بازار بورس و ارزخواهد بود  ،گفت: کاهش نرخ سود بانکی تأثیر مستقیم و در برخی از مواقع تأثیر چند جانبه‌ای بر این بازار خواهد داشت .

کیان پور اظهار کردند: دولت باید هرچه زودتر یک بانک جامع اطلاعاتی راه‌اندازی کند و با قیمت‌گذاری در این بخش بتواند بازار مسکن را ساماندهی کند.

وی در باره بازار اجاره نیز گفتند: متأسفانه قیمت‌گذاری در این بازار بر اساس نیاز و شرایط اقتصادی تعیین خواهد شد بنابراین یک نرخ کارشناسی ثابتی موجود نمی باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کردند: مالکان باید با شروع فصل جابجایی‌ها ، قیمت‌های متناسبی را تعیین کنند تا مستأجران دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: جو سیاسی حاکم در کشور زمینه ساز جهش قیمتی مسکن بویژه در بازار اجاره شده است.

کیان‌پور در پایان گفتند: در صورتی که سرمایه‌های سرگردان در اقتصاد کشور وارد صنعت اشتغال نشده است شاهد رکود چند ساله بازار مسکن خواهیم بود.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.
<