صحبت های آخوندی در حوزه بازار مسکن

صحبت های آخوندی در حوزه بازار مسکن

محمدرضا رضایی کوچی‌ رئیس کمیسیون عمران مجلس با در نظر گرفتن قانون برنامه ششم توسعه دولت باید ظرف مدت یک سال ضمن تامین 200 هزار واحد مسکونی در روستاها و 150 هزار واحد مسکونی در شهرها به باز آفرینی شهری  270 محله بپردازد ،گفت: دولت درباره تأمین مسکن تا به امروز هیچ اقدامی نکرده است.

وی ادامه داد : وظیفه مجلس ، تعیین تکلیف برنامه‌های دولت است بنابراین باید دولت با اقدامات خود به حوزه تولید، اشتغال و ایجاد تعادل در بخش مسکن کمک کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کردند : دولت باید برای تولید مسکن سیاست گذاری‌های لازم را  به انجام برساند و صحبت  آخوندی مبنی بر اینکه دولت هیچ مسئولیتی درباره ساخت مسکن ندارد ،کاملا خارج از عرف خواهد بود .

رضایی تصریح کردند : زمانی که دولت حرف از اشتغال و کسب و کار خواهد زد، باید با تولید مسکن و تعادل در عرضه و تقاضا این حرف را به مرحله اجرایی  برساند .

وی تأکید کرد: هم اکنون میزان تولید مسکن کاهش بسزایی خواهد داشت  و دولت باید با سیاست گذاری‌های درست در مسیر مسکن و حمایت از انبوه سازان ، این کاهش را جبران کند .

وی با اشاره به اینکه در اجرای سیاست‌ها باید ابزارهای مالی و پولی در دسترس باشند که متاسفانه در طرح های مختلف به این حوزه تاکنون توجهی نمی کنند ، بیان کردند : برای داشتن برنامه ریزی درست در حوزه مسکن باید ابزارها و نهادهای کمک کننده به این موضوع به طور مستقیم زیر نظر وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد.

قاعدی در خصوص مهمترین ابزار ایجاد یک بانک یا صندوق توسعه در حوزه مسکن ادامه دادند : باید به این بانک منابعی تزریق شود که هدف آن اجرای اقدامات توسعه‌ای وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن خواهد بود و یکی از دلایل عدم موفقیت ما در اجرای سیاست‌های مربوط به بافت فرسوده و مسکن اجتماعی همین مباحث مالی است.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.