تاثیر مالکیت مسکن بر کاهش آسیب‌های اجتماعی

تاثیر مالکیت مسکن بر کاهش آسیب‌های اجتماعی

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی گفتند: مسکن با هویت شهری ارتباط نزدیکی دارد و هرچه تعلقات فضایی را در شهر بیشتر شود مشارکت مدنی را گسترش می یابد و وقتی که مشارکت مدنی گسترش یابد جامعه ما با آسیب های کمتری مواجه خواهد شد.

تاثیر مالکیت مسکن بر کاهش آسیب‌های اجتماعی؛ سجاد محمد یارزاده در نشست تخصصی رسانه و اقتصاد مقاومتی با عنوان ستاد مردمی اقتصاد و رسانه که از سوی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در فرهنگسرای رسانه برگزار شده است  با اشاره به مشکلات مسکن و تاثیر آن در اقتصاد شهری بیان کردند : همه ما فقط به کاربردهای فیزیکی مسکن توجه خواهیم داشت .
وی با اشاره به وجود 30 درصد مازاد تراکم مسکن و در کنار آن کمبود مسکن بیان کردند: همه مشکلات دارند محلی داشته باشند که از لحاظ روانی تامین شود ولی وقتی به جوامع شهری نگاه کنیم جامعه ای که بیشترین مستاجران را داشته باشد بیشترین جرائم را خواهد داشت .
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان ااین اصل که خیرین مدرسه ساز در طول سال 40 هزار متر مربع به فضای آموزشی اضافه می کنند یادآور شدند : این در حالی می باشد که از سوی دولت سالانه 12 هزار متر مربع فضای آموزشی انجام شود.
یارزاده با بیان اینکه چرا نباید از این ظرفیت خیرین برای توسعه مسکن استفاده کنیم ، گفتند: کیفیت و حجم ساخته شده مسکن ازجانب دسته خصوصی بسیاری بهتر از بخش دولتی خواهد بود .
وی با اشاره به اینکه مردم نسبت به سازه ای که در آن سکونت دارد اعتماد زیادی دارند، گفتند : کیفیت سازه هم از مسائلی است که باید نسبت به آن توجه لازم را داشته باشیم.
دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی با اشاره به اینکه باید به مانیتورینگ مسکن آگاهی لازم را بدهیم، خاطرنشان کرد: شناسنامه فنی مسکن در انتخاب مسکن به شهروند ما کمک می کند و او می تواند با اطمینان خرید داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه بعد از وقوع حادثه پلاسکو دنبال شناسنامه فنی آن بودند، اضافه کرد: باید به دنبال پیشگیری باشیم نه درمان؛ باید دانش تکنیکی فنی خود را در حوزه مسکن ارتقا داده و این امر می تواند امنیت فکری ما را در این حوزه بیشتر کند.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.