قفل شدن بازار مسکن در آینده

قفل شدن بازار مسکن در آینده

بر اساس نتیجه گیری یک كارشناس مسكن در این گزارش می فرمایند : آنچه که امروز مردم خانه ها را خریداری خواهند کرد  حبابی بیش نیست؛ چرا که برای خرید خانه فرمولی است که براساس آن می‌توان قیمت‌های منطقی را محاسبه نمود .
یک کارشناس مسکن درباره وضعیت بازار مسکن گفت: معاملات بازار مسکن در ماه‌های آینده قفل می شود  و رکود کامل در بخش خرید و فروش ایجاد خواهد شد ؛ چرا که قیمت‌ها مطرح شده به هیچ عنوان کارشناسی نیستند  و هر مالکی بر حسب علاقه خود بر ملکش قیمّت‌گذاری خواهد کرد  .

عباس شوکتی در پاسخ به این پرسش که حباب بازار مسکن چه زمانی شکسته خواهد شد ، اظهارکردند : در وضعیت فعلی شاهد بی‌سابقه‌ترین رکود می باشیم . تا زمانی‌که قیمت‌های نامتعارف کاهش نیابد ، بازار مسکن همچنان قفل خواهد بود.

او در توصیه‌ای به خریداران تصریح‌کردند : برای خرید ملک باید به این موضوع‌ها ریز اهمیت داد ، به عنوان مثال یک زمین سیصد متری که در آن ده واحد ساخته می‌شود هر واحد سی متر قدر السهم آن است. به‌واقع چنانچه آن زمین متری ۱۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده باشد سیصد میلیون پول قدرالسهم آپارتمان می‌شود. به‌ازای هر متر مربع ، یک میلیون و پانصد هزار تومان هزینه ساخت است، که طبق مثال زمین سیصد متری ، آپارتمان نود متری در آن زمین ساخته می‌شود که با قیمّت یک میلیون پانصد هر متر ضرب در نود متر می‌شود که قیمّت ساخت آن یکصد و سی و پنج میلیون تومان می باشد .

شوکتی در ادامه گفتند : سود متعارف هم بیست درصد خواهد بود که جمع سیصد میلیون ساخت، چهارصد و سی و پنج میلیون می‌شود که بیست درصد سود ساخت آن یعنی هشتاد و هفت میلیون است. بنابراین برای هر آپارتمان که کاملا متعارف و منطقی است که در کل قیمّت آن آپارتمان پانصد و بیست و دو میلیون تومان است. با این وجود مردم از این قیمّت هر چقدر بالاتر خرید کنند، حباب خریداری کرده‌اند.

به گفته او؛ مردم چنانچه فوریتی در زمینه خرید خانه ندارند، دست نگه دارند چراکه حباب قیمت مسکن شکستهمی شود .

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.