قانون های سند دار شدن مسکن های مهر

قانون های سند دار شدن مسکن های مهر

در طی آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر در دولت یازدهم و اعطای قراردادهای پنج برگی ، روند واگذاری قراردادهای عرصه نیز که زمینه اعطای سند مالکیت می باشد در مسکن مهر شروع شده است . روز ۱۰ مرداد اولین بار این اقدام در هشتگرد صورت گرفته و قرار بر این بود که در سایر سایت‌های مسکن مهر از جمله پردیس نیز این طرح عملی گردد.

روز گذشته مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در این زمینه به تشریح اولین گام ها درخصوص ملکی ‌کردن عرصه‌های مسکن مهر پرداختند. سعید غفوری اظهار کردند : برای ملکی‌شدن عرصه‌های مسکن مهر طبق جلساتی که با معاون وزیر راه و شهرسازی داشتیم ، شرایط ویژه و خاصی را برای مردم در نظر گرفتیم. فعلا به عنوان نمونه‌ای کوچک از محله سبلان فاز ۸ (پروژه امیر ساوالان) آغاز شده است  و قیمت‌گذاری‌ها را انجام دادیم و هرچه سریع‌تر آن را عملیاتی می کنیم .

وی ادامه داد: تنها معادل ۳۰ درصد قیمت کارشناسی زمینهای مجاور برای مزایده را برای ملکی‌کردن این بلوکها در نظر داریم  که البته این مقدار هم شامل ۴۰ درصد تخفیف می باشد . از این رقم نیز ۵۰ درصد به صورت نقد دریافت می شود و مابقی در اقساط بلند مدت ۵ ساله که بهترین شرایط برای اقشار کم درآمد و ضعیف خواهد بود. هر مبلغی که در خصوص ملکی‌کردن از مردم اخذ شود حتما صرف عمران و آبادانی و به خصوص مسائل تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی همین محلات هزینه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس هم چنین خاطرنشان کردند : در شهر جدید پردیس ۸۱ هزارواحد مسکن مهر تعریف شده که تا کنون ۲۵ هزار واحد را به خانوار ها تحویل دادیم . ۲۳۳۳ واحد دیگر نیز در فازهای مختلف آماده افتتاح است. این عدد هر روز دارد بزرگتر می شود ولی به این دلیل افتتاح نکردیم که در بعضی بلوکها آسانسور یا سایر تجهیزات آماده نبود. ۲۷۵۴ واحد دیگر هم به عدد قبلی اضافه می شود، بنابراین انشاءالله در شهریورماه بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکن مهر را افتتاح می کنیم.

دیــدگــاه خود را بنویسید

لطفاً نظر خود را در مورد مطلب فوق بنویسید.